12.6 C
Nitra
utorok, 27 februára, 2024

Imigrantov kedysi vyháňal, teraz im tu pomáha! B. Kollár podľa Uhríka oklamal Slovákov (VIDEO)

Slovensko má už niekoľko týždňov problémy s nelegálnymi migrantami, kvôli ktorým nám zaviedli na hraniciach kontroly Česi aj Rakúšania. S blížiacou sa zimou sa očakáva ešte väčší prílev ľudí zo Sýrie, Afganistanu a iných štátov tretieho sveta, a tak sa u nás na nich pomaly pripravujeme.

Kým pred asi šiestimi rokmi sme rezolútne odmietali prijímať na našom území migrantov, ktorí sa doslova valili do Európy, teraz otázka nelegálnej migrácie nabrala u nás v uplynulých týždňoch pomerne vážne rozmery. Kvôli nim sa nielenže zvýšili policajné kontroly na hraniciach, ale aj vo vnútrozemí, ba zvažuje sa aj výstavba záchytných centier, kde by sa mohli zadržaní nelegálni migranti pred zimou ukryť. Europoslanec a šéf strany Republika Milan Uhrík sa vo videu a v krátkom statuse obracia na predsedu parlamentu Borisa Kollára, ktorému pripomína jeho slová z roku 2016, keď tvrdil úplne niečo iné než teraz.

My za takéhoto privandrovalca máme zaplatiť 250-tisíc?

Uhrík cez video a status posiela akúsi výzvu Borisovi Kollárovi, ktorému pripomína, že „včera“ chcel imigrantov vyhosťovať, no dnes im vláda otvára hranice! „Pripomeňme si videá Borisa Kollára, ktoré natáčal proti imigrantom, keď sa ešte len chcel dostať do politiky. Prešlo pár rokov, a hľa, aká otočka. Počas vlády Kollára sa na Slovensku stavajú stanové getá pre ilegálov…,“ píše v úvode statusu Milan Uhrík, ktorý vzápätí dodáva: „Imigrantom, ktorých chcel Kollár vyhosťovať za hranice, dnes robia policajti taxikárov a Slováci hostiteľov. Pán Kollár, pokiaľ máte v sebe ešte trochu hrdosti, tak zo svojej pozície vo vláde zastavte inváziu imigrantov na Slovensko! Alebo uvoľnite miesto vlasteneckým politikom, ktorí sa neboja postaviť za Slovensko doma či v Bruseli.“

Milan Uhrík skritizoval aj liberálov v europarlamente

Ostrým slovám sa však šéf hnutia republika nevyhol ani vo videu. „Slovensko valcujú imigranti,“ hovorí hneď v úvode Uhrík a vzápätí púšťa zostrih niekoľkých videí, v ktorých sa Boris Kollár stavia proti prijímaniu nelegálnych migrantov na našom území. „My tu môžeme kapať. Naši ľudia môžu žiť zo sedem euro, z dvadsať euro, dôchodcovia si zaplatia lieky a zostane im 30 eur na celý mesiac, a my za takéhoto privandrovalca máme zaplatiť 250-tisíc? Oni sa tam zbláznili,“ rozohňoval sa Boris Kollár v jednom z videí. V inom zase povedal toto: „Ja budem predkladať také návrhy zákonov, aby to týchto ľudí odradilo. Pôjdem tvrdo proti islamu a budem predkladať také návrhy zákonov, aby sa u nás nechceli ani len zdržať,“ dušoval sa v septembri 2016 Boris Kollár.

Imigrantov kedysi vyháňal, teraz im tu pomáha! B. Kollár podľa Uhríka oklamal Slovákov (VIDEO)
Zdroj: FB / Milan Uhrík

B. Kollár: Nikdy nedovolím, aby sem niekto prišiel

„Toto Boris Kollár rozprával, keď sa chcel dostať do politiky. A aká je realita dnes, keď Boris Kollár nielenže v politike je, ale dokonca je jedným z kľúčových členov vlády?“ pýta sa Uhrík a vzápätí dodáva: „Na Slovensku vznikajú getá s imigrantmi a Kollárova Sme rodina sa tomu len nečinne prizerá. Pozerajú sa, ako sa Slováci začínajú báť a ako štáty okolo nás zatvárajú hranice, lebo zo Slovenska sa stáva doslova pelech nelegálnych imigrantov.“ Kollárovi robia podľa Uhríka presný opak toho, čo hlásali. A čo s nimi chcel Boris Kollár kedysi robiť? „Neprijať ich! A keď sú už tu, tak ich vyhodiť a poslať ich tam, odkiaľ prišli!“ vyjadril sa Boris Kollár nemilosrdne krátko pred Vianocami roku 2016.

Viete aké nekresťanské peniaze zarábajú europoslanci? Tak sa na to pozrite

Pán Kollár, čo sa to s vami stalo? Mysleli ste to vôbec úprimne, alebo ste len chceli oklamať voličov a odobrať hlasy vlastencom?“ pýta sa šéfa hnutia Sme Rodina Milan Uhrík. „Slovensko pred imigrantami nielenže nechránite, ale vaša vláda im hranice doslova otvára,“ hnevá sa Uhrík. „Pokiaľ ja budem v politike, a budem mať možnosť toto ovplyvniť, nikdy nedovolím, aby sem niekto prišiel,“ dušoval sa Boris Kollár, ktorý dnes robí presný opak toho, čo pred šiestimi rokmi vyhlasoval.

Pán Kollár, buďte chlap a dodržte svoje slovo. Ste vo vláde, tak buď zasiahnite, alebo si aj s Matovičom utrite ústa Harmasanom. Zastavte imigrantov, alebo uvoľnite miesto politikom, ktorí sa za Slovensko naozaj neboja postaviť doma ani v Bruseli,“ skonštatoval na záver videa europoslanec a šéf strany Republika Milan Uhrík.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články