14.8 C
Nitra
nedeľa, 25 februára, 2024

Dalimír Solčanský: Rok 2023 bude rokom vojnovej ekonomiky!

Ekonomiky všetkých štátov Európskej únie sa pomaly prepadávajú, mnohé sa dokonca obávajú, že spadnú až do recesie. Platí to ale aj o USA a ďalších štátov, ktoré sa pustili do ekonomického samovražedného boja s Ruskom. Ich plánom je síce vytrestať ho za jeho „vojenskú operáciu“ na Ukrajine, lenže zatiaľ to vyzerá tak, že vytrestajú skôr sami seba a najmä svoj vlastný pospolitý ľud.

Ekonomickou situáciou vo svete sa zaoberajú mnohí ekonómovia, ktorých predpovede do najbližšieho obdobia, ale aj rokov, však neveštia nič dobré. Ba dá sa povedať, že mnohí to vidia až katastroficky. Niektorí si myslia, že v roku 2023 bude vládnuť vo svete vojnová ekonomika. Na čierne predpovede sa v statuse zameral aj Dalimír Solčanský, neúspešný kandidát na nitrianskeho primátora a člen hnutia Republika, ktorý sa inšpiroval v ekonomických predpovediach dánskej SAXO banky. Tie však, čuduj sa svete sú černejšie ako slová, ktorými nás „kŕmia“ naslovovzatí „ekonómovia“ z europarlamentu a z vedenia EÚ.

Zaujímavé predpovede, najmä ohľadne dolára a zlata

Dalimír Solčanský: Rok 2023 bude rokom vojnovej ekonomiky!
Zdroj: FB / Dalimír Solčanský

Dánska banka SAXO zverejňuje každý rok ekonomickú predpoveď na ten nasledujúci, ktorá vždy vzbudí záujem celého sveta. Rok 2023 bude podľa tejto predpovede rokom vojnovej ekonomiky. „Sny o nízkych úrokových sadzbách, harmonickom svete postavenom na obnoviteľnej energii, rovnosti a nezávislých centrálnych bankách, sú preč,“ píše v úvode statusu Solčanský a dodáva, že ako sama banka hovorí, toto sú ich „poburujúce“ predpovede na rok 2023:

  • Vo vojnovej ekonomike príde nemilosrdná regulácia cien a prídelový systém
  • Zlato raketovo vyskočí, pretože centrálne banky zlyhali (predpovedajú 3000 USD/uncu, teda cca 100 USD/gram)
  • Miliardári sa spoja a investujú bilión dolárov na nájdenie nového zdroja a skladovania energie
  • Európska únia začne vytvárať svoje vlastné ozbrojené sily
  • Krajiny OPEC + a Chindia (výraz pre čínsku  indickú ekonomiku dokopy) odchádzajú od použitia dolára. Vystúpia z MMF a vytvoria novú menovú úniu s novou menou, cez ktorú budú zúčtovávať svoje obchody… a ďalšie.

„Predpovede sú to naozaj zaujímavé, najmä ohľadne dolára a zlata,“ konštatuje neúspešný kandidát na nitrianskeho primátora, podľa ktorého Slovensko tiež čaká cenová regulácia. „Ale ako hovorí banka, nebude to fungovať rovnako ako snaha o obmedzenie cien ruskej ropy,“ píše záverom Dalimír Solčanský, ktorý si požičal ešte jeden citát: „Kontrola cien bez vyriešenia základného problému nielenže spôsobí väčšiu infláciu, ale tiež riskuje natrhnutie sociálnej štruktúry prostredníctvom klesajúcej životnej úrovne. Zdá sa, že v roku 2023 a neskôr sa budeme musieť poučiť znova.“ Pokiaľ sa vytvoria ozbrojené sily EÚ, Solčanský úprimne dúfa, že im nebude veliť Ursula alebo nemenovaný slovenský minister…

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články