19.8 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Progresívny valec chce rozdrviť aj posledné zvyšky zdravého rozumu, varuje Uhrík (VIDEO)

Europarlament v Bruseli si žije svojím vlastným životom, v ktorom majú prednosť silnejšie lakte. Kto ich má, je dnes každému logicky mysliacemu človeku jasné. A jasné mu je aj to, že Slovensko to určite nie je. Europoslanec a šéf hnutia Republika Milan Uhrík vo videu hovorí, čo si o tom myslí.

Slovensko má v tomto funkčnom období 14 europoslancov, no nie všetci sa správajú tak, aby si zastávali svojich občanov. Všetci sa síce tvária, že práve oni sú tí správni bojovníci za Slovákov, lenže tí si to nemajú ako overiť, pretože z bruselského europarlamentu presiakne na povrch len veľmi málo informácií. Čo sa tam vlastne odhlasuje „vynášajú“ na povrch najmä dvaja naši zástupcovia, a to Miroslav Radačovský a Milan Uhrík. Obaja sú síce „malí páni“ na to, aby v europarlamente niečo zmenili, ale aspoň sa pokúšajú Slovákov informovať, čo sa aj o nich v europarlamente rozhoduje.

Zrušenie práva veta je pre malé štáty likvidačné

A práve Milan Uhrík sa pohoršuje v krátkom statuse nad tým, že „progresívny valec chce rozdrviť aj posledné zvyšky zdravého rozumu“. Brusel chce podľa neho oklieštiť demokraciu, aby o všetkom rozhodovali len veľké západné štáty. „Malé krajiny ako Slovensko či Maďarsko by nemohli už nič. Čistá liberálna totalita. Za toto hlasovať nikdy nebudem!“ konštatuje rezolútne Uhrík, ktorý vo videu hovorí o tom, čo sa dialo na pracovnom rokovaní výboru v Bruseli, ktorého témou bola zmena zakladajúcich zmlúv Európskej únie. Europarlament aj v tejto veci navrhuje podľa neho opäť samé nezmysly. „Chce napríklad aj to, aby Súdny dvor EÚ získal kompetencie pri rozhodovaní o bezpečnostnej a zahraničnej politike EÚ. Ako to má fungovať, to ani srnky netušia,“ pohoršuje sa šéf strany Republika.

Progresívny valec chce rozdrviť aj posledné zvyšky zdravého rozumu, varuje Uhrík (VIDEO)
Zdroj: FB / Milan Uhrík

„Či teraz nejakí sudcovia v Štrasburgu budú rozhodovať o tom, či podpora Ruska a Ukrajiny, alebo USA, je dobrá alebo zlá, a všetky štáty to budú musieť poslúchať,“ hovorí ďalej Uhrík, ktorý ale za najnebezpečnejšie považuje snahy odstrániť jednomyseľnosť z kľúčových európskych hlasovaní. „So zrušením práva veta pre malé štáty rozhodne nesúhlasím, pretože pre malé štáty, ako je Slovensko, by to bolo veľmi likvidačné,“ prízvukuje náš europoslanec, podľa ktorého by stačilo, aby sa veľké štáty ako napríklad Nemecko, Francúzsko alebo Španielsko dohodli a malé štát ako Slovensko, alebo Česko, by jednoducho prevalcovali.

Ľudia na Slovensku strácajú podľa Uhríka posledné zvyšky slobody a živobytia

„Paradoxné je, že liberáli tieto zmeny zmlúv zakrývajú pod ochranu demokracie. Vraj by bola demokracia v Európe lepšie chránená. V skutočnosti táto zmena zmlúv vedie k okliešťovaniu a odstraňovaniu demokracie, lebo malé štáty sa stávajú ešte bezbrannejšími ako sú v súčasnosti,“ vysvetľuje Uhrík.

Milan Uhrík v závere priznáva, že za tieto zmeny zmlúv nebude v europarlamente hlasovať, a pevne dúfa, že napríklad maďarská vláda to v Európskej rade jednohlasne a jednoznačne zablokuje, pretože dúfať, že to zablokuje napríklad slovenská vláda je asi márne, lebo tá nie je, podľa neho, vôbec akcieschopná a slovenské záujmy neháji absolútne nikde.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články