19.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Hyena v ľudskej koži: Už mŕtveho Jána v nemocnici niekto okradol

Niečo také ako okradnúť mŕtveho môže spraviť iba hyena v ľudskej koži. A verte, že sa to stalo. Nemocnica sa však bráni, že u nich sa nič také nestalo. Manželka nebohého je z toho šokovaná.

Hyena v ľudskej koži: Už mŕtveho Jána v nemocnici niekto okradol

Zrejme každý z nás vie, aké traumatizujúce je prísť o svojho najbližšieho. Vtedy človek nerozmýšľa nad ničím, iba nad svojím smútkom, spomienkami a nad tým, ako sa dôstojne rozlúčiť s tým, koho vyprevádzame na poslednú cestu. Asi aj preto si Monika Horváthová nevšimla, že jej mŕtvemu manželovi chýba na krku zlatá retiazka. O smutnom a zároveň šokujúcom prípade informuje portál 1.pluska.sk.

Dva testy, ráno aj popoludní, mal negatívne, večerný bol pozitívny

Monike Horváthovej z Podolínca v okrese Stará Ľubovňa sa stalo niečo, nad čím rozum zostáva stáť. S manželom Jánom bývali v rodinnom dome v historickom centre Podolínca, kde spolu vychovávali tri dcéry a jedného syna. Popritom deťom pomáhali aj so starostlivosťou o vnúčatá. Ján bol živnostníkom, ktorý šťastne prekonal rakovinové ochorenie. Žiaľ, v apríli, zrejme v práci, sa nakazil koronavírusom. Neuveriteľné je, že dva testy, ráno aj popoludní mal negatívne, no ten večerný, v nemocnici, už vykazoval pozitivitu. Jeho najbližší sa síce snažili od neho izolovať, ochoreli aj oni. Keďže bol onkologickým pacientom, jeho manželka Monika sa o neho doma starala ako len vedela a všetky kroky konzultovala s lekármi. Hoci robila čo mohla, Jánov stav sa odrazu prudko zhoršil.

https://www.nitranoviny.sk/sokujuce-oblubena-pekarka-helena-%e2%80%a0-55-zomrela-synovi-v-naruci-lebo-lekar-ju-pre-covid-nevysetril/

„Večer ma prosil, aby som mu zavolala záchranku, lebo sa mu zle dýcha. Veľmi som sa zľakla. Prišli záchranári, urobili mu test na covid, ale bol negatívny,“ opisuje udalosti užialená vdova. Záchranári ho napriek tomu vzali do nemocnice, lenže tam zistili, že je pozitívny! „A navyše mal covidový zápal pľúc. Z domu išiel po svojich, no viac sa už nevrátil,“ plače za milovaným manželom Monika. Ján bol napokon hospitalizovaný dva a pol týždňa. Už v bezvedomí ho neskôr preložili na anesteziologicko-resuscitačné oddelenie, kde 12. mája zákernému ochoreniu podľahol.

https://www.nitranoviny.sk/za-smrt-pacientky-musi-galantska-nemocnica-platit-mame-dievcata-vyplati-75-tisic-eur/

Nemocnica vrak nenašla žiaden záznam o existencii zlatej retiazky

Zúfalá Monika bola smutná aj z toho, že lekári jej za celý čas dovolili navštíviť manžela iba raz, a aj to si musela obliecť ochranné pomôcky. Počas jej návštevy bol síce po celý čas prítomný i zdravotnícky personál, Ján však jej prítomnosť pri svojom lôžku už vôbec nevnímal. Príbuzní ale zostali v šoku po jeho smrti, keď vydali užialenej Monike Jánove veci, ktoré boli prevzaté na úschovu. „Vydali nám mobil s nabíjačkou, slúchadlá a drevený náramok na ruku. A manžela v čiernom vreci! Srdce mi išlo roztrhnúť od žiaľu. Ani by mi nenapadlo, že medzi vydanými vecami nie je zlatá retiazka,“ vracia sa Monika o pár mesiacov dozadu. To, že vo veciach chýba manželova zlatá retiazka si všimla až neskôr. Je ale presvedčená, že retiazku mohol jej manželovi vziať iba niekto v nemocnici.

https://www.nitranoviny.sk/dalsi-sokujuci-pribeh-ochotnych-zdravotnikov-a-od-bolesti-placuceho-dietata/

„Keď bol ešte pri vedomí na covidovom oddelení, odfotil sa na lôžku, o čo som ho ja poprosila. Chcela som vidieť, ako vyzerá, lebo mi vravel, že je napojený na kyslík. A na tej fotke je vidieť, že zlatú retiazku na krku má,“ hovorí Monika a dodáva, že keď manžela v kóme previezli z covid oddelenia na ARO, ležal tam úplne nahý. Ľubovnianska nemocnica v Starej Ľubovni Monike na jej žiadosť o prešetrenie celej udalosti uviedla, že nenašli žiaden záznam o existencii zlatej retiazky v držbe jej nebohého manžela počas jeho hospitalizácie v nemocnici.

https://www.nitranoviny.sk/skandal-smrt-sebastianka-%e2%80%a03-mala-sposobit-nervozna-zdravotna-sestra-ktora-vypla-monitorovacie-alarmy-mu-vypla-nervozna-zdravotna-sestra/

Ján dostal retiazku od svojho jediného syna keď oslavoval 45. narodeniny

„Myslím si, že je to riadny hyenizmus keď bezvládneho človeka, ktorý je pripútaný na lôžko, dokáže niekto bez štipky ľútosti okradnúť a zobrať si retiazku s príveskom len preto, aby si prilepšil. Ide o sumu okolo 300 eur,“ prízvukuje Monika, podľa ktorej dostal Ján retiazku od svojho jediného syna keď mal 45. narodeniny. „Mne by srdce nedalo niečo také urobiť! Pracujem ako chyžná, a keby niečo počas mojej služby zmizlo, dostala by som okamžitú výpoveď. A tu sa nič nedeje,“ krúti znechutene hlavou nad postojom nemocnice zúfalá Monika, ktorá zvažuje aj nad podaním trestného oznámenia. Kde teda hyena v ľudskej koži okradla Jána sa zatiaľ nevie, no Monika sa s tým nedokáže zmieriť. Za dosiahnutie spravodlivosti a potrestanie vinníka je odhodlaná bojovať až do konca.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články