24.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Ľuboš MIKUŠ: Kyslíkovej terapii sa venujeme už viac ako desať rokov

Aký je váš životný štýl? Snažíte sa ho pestovať a udržiavať? O tom, prečo je v dnešnej dobe dôležité zdravo žiť, športovať a udržiavať sa kondícii som sa porozprávala s majiteľom a trénerom v jednej osobne Ľubošom MIKUŠOM, ktorý v Nitre prevádzkuje Centrum zdravého životného štýlu a kyslíkovú terapiu.

Ľuboš MIKUŠ: Kyslíkovej terapii sa venujeme už viac ako desať rokov
Ľuboš Mikuš so svojimi kolegami.

Ako vzniklo vaše Centrum zdravého životného štýlu? Prečo je, podľa vás, v dnešnej dobe dôležité pestovať si zdravý životný štýl?

Naše centrum vzniklo pred viac ako 10 rokmi ako možná prirodzená odpoveď na tzv. civilizačné problémy. A to problémy s dýchaním, pohybom, obezitou atď. Ale položme si otázku, či si vieme zadefinovať, čo je individuálny zdravý životný štýl, keď každý sme ojedinelý originál? Asi ťažko, ale mali by sme sa asi všetci naučiť počúvať svoje telo, a to je tiež jedna z vecí, ktorú sa tu snažíme ľudí učiť. Je veľmi dôležité viesť ľudí k svojim individuálnym riešeniam problémov, preto, napríklad, používame nielen fyzický, ale aj mentálny koučing.

Ako ste s nemu prepracovali vy?

Sám mám viac ako 40 ročné aktívne skúsenosti, či už ako aktívny športovec alebo aktívny tréner. Toto všetko sa robilo a mal som šťastie na svojich učiteľov, trénerov, či už ako atlét na ZŠ na pánov Martinku, Petroviča, Páleníka, kde som dostal výborné základy nielen fyzické, ale aj psychické. Pokračoval som v zápasení pod trénerom Kurtišom a v neposlednom rade nám všetkým známym trénerom Rudom Farmadínom.

Bohužiaľ, niektorí sú už nie sú medzi nami, ale ich práca zostáva v nás. A ja sa snažím, aby aj moje mini dielo pomáhalo a zostávalo medzi ľuďmi. K tomu vediem aj svojho syna, ktorý náš projekt dostáva do 21 storočia, či už prihlasovaním cez net, či sociálnymi sieťami a samotným aktívnym prístupom.

Ľuboš MIKUŠ: Kyslíkovej terapii sa venujeme už viac ako desať rokov

Viete porovnať zdravý štýl v minulosti a teraz?

Štýl, je teraz také populárne slovo. Ja radšej používam život, štýl je niečí, ale život je môj.

Tak skúsim porovnať život pred tým a teraz. Nejaký priepastný rozdiel si, myslím, nie je, je to iba v nás ľuďoch, aj vtedy boli lajdáci, sú aj teraz, aj vtedy boli klamári, sú aj teraz, aj vtedy boli makači a sú aj teraz.

Ja mám na takéto porovnávania svoj názor a každému hovorím, aby žil svoj život a nie život niekoho iného, ako je to teraz módne.

Čo všetko si môžeme predstaviť pod centrom – ide len o cvičenie, alebo aj nejaké poradenstvo v oblasti zdravého, pohybu a podobne?

Ako som spomenul, snažíme sa ľudí riešiť komplexne, preto sa u nás už 10 rokov musíte registrovať cez internet, s každým konzultujeme a snažíme sa nájsť najlepšie vhodné individuálne riešenie, či už je to v oblasti fyzickej, alebo mentálnej. Sme klub, ktorý rieši potreby svojich ani nie členov, ale dovolím si skôr povedať, že priateľov. Viete, príde dáma, ktorá ma napríklad nadváhu a ani za to veľakrát nemôže a v klasickom fitku vidí úškrny, počuje posmešky. To u nás nemôže byť, každého vieme individuálne riešiť, pri aktivite len klient a náš konzultant, kde nie je žiadny očumovateľ a až keď spoločne uznáme za vhodné, tak ich vieme zaradiť do klubových skupín a posúvať ich ďalej. Dalo by sa o tom popísať a hovoriť veľa, ale ja odkazujem lepšie sa presvedčiť na vlastné oči, radi vás uvítame.

Ľuboš MIKUŠ: Kyslíkovej terapii sa venujeme už viac ako desať rokov

Vyhľadávajú ľudia vaše služby aj v tomto období? Ponúkate špecialitu – kyslíkovú terapiu: Čo si pod tým máme predstaviť?

Ľudia vyhľadávajú služby, samozrejme, aj teraz, nakoľko riešime aj dlhodobé problémy čo sa týka pohybového ústrojenstva, venujeme sa aj fyzioterapii.

Samozrejme aj mentálnemu koučingu a to sú niektoré dlhodobé procesy, ktoré by sa nemali prerušiť, pretože je tam vysoká pravdepodobnosť regresu. A v neposlednej rade sa venujeme kyslíkovej terapii už cez 10 rokov, keď ešte o kovide nikto netušil. Takže teraz riešime aj post kovidové stavy pomocou kyslíkových koncentrátorov, ktoré máme nielen v našej prevádzke, kde ľudia môžu po objednaní prísť osobne dýchať čistý kyslík, ale sme rozšírili pre klientov aj možnosť zakúpiť si, alebo požičať prístroj domov.

Takisto učíme ľudí ako dýchať, ako zvládnuť stres pomocou dýchania, ako pracovať s kyslíkovým dlhom a mnoho ďalšieho.

Vytvorili sme k tomu špeciály projekt www.kyslíkovo.sk  tu sa trošku pochválime aj s našou spoluprácou s najlepšími MMA zápasníkmi ako napríklad Pirátom, ale aj spoluprácou s najlepším bojovým klubom SFG Trnava. Z našich športovcov u nás boli napríklad náš olympionik, skvelý človek Marcel Lomnický, výborný fighter Vojto Barborík a mnohí ďalší.

YouTube video

Je kyslík skutočne taký liečivý?

Viete, jeden môj známy lekár povedal, citujem: V dnešnej dobe by tento váš prístroj mal byť povinnou výbavou každej domácnosti. Deti sú astmatici, alergici, stres, nedostatok čistého vzduchu atď. Minimálne by si ho ľudia mali aspoň na 3 mesiace vyskúšať.

My po skúsenostiach odporúčame aspoň 10 hodinových sedení ak ste zdraví, samozrejme, no nechodia k nám len zdraví ľudia, ale aj ľudia s rôznymi chorobami rakovinou, alergiami, máme aj klientov napr. pri kovide, čo si u nás požičali prístroj a sú doma napojený nonstop. A keď vám plačú od radosti, že im to pomohlo tak plačete spolu s nimi a viete, že život vie byť aj fajn.

Pýtala sa Heňa Ďurovová

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články