24.1 C
Nitra
utorok, 21 mája, 2024

Hrôza: Po prvej dávke experimentálnej vakcíny proti Covidu oslepol 13-ročný chlapec z Paríža (VIDEO)

Slováci si za pár mesiacov tohto roka už akosi odvykli od strašenia Covidom, no je jasné, že ten nevymizol, ba opäť sa hlási o slovo. A ruka v ruke s ním príde znovu na rad aj „odporúčania“ dať sa proti nemu zaočkovať.

Mnohí Slováci podľahli vidine „slobody“ či „zdravia“ po zaočkovaní sa experimentálnou vakcínou, mnohí však zakrátko zistili, že akosi nefunguje ani jedno, ani druhé. Žiaľ, niektorí mali po zaočkovaní sa aj veľmi vážne zdravotné problémy, ba niektorí i zomreli. O tomto sa ale hovoriť nemohlo, lebo to bolo nežiadúce. Kým na Slovensku sa muselo mlčať, v susednom Česku to bolo, a stále je, oveľa liberálnejšie. Svedčí o tom aj video s krátkym statusom, ktoré na svojom profile zverejnila Martina Bielčiková. Zobudia sa konečne i slovenské mainstreamové médiá? Nech im je česká CNN Prime News príkladom.

Prečítajte si aj: POZOR: Ak budete v karanténe, VOLIŤ budete ŠPECIÁLNYM spôsobom. O možnosť voliť MUSÍTE POŽIADAŤ

Výrobca, firma Pfizer, odmieta niesť zodpovednosť

„My hnusní konšpirátori sme dávno písali, že to takto dopadne. Nežiadúce účinky, úmrtia, celoživotné oslabenie imunity. Že to nevidíte v TV? Ani nebudete. Dovolená je len jedna „pravda“ a všetko ostatné sú hoaxy,“ píše hneď v úvode pomerne zostra Martina. „Zapredali vás na pokusy a vy ste stáli v dlhých radoch na dávku slobody, ktorá neprišla. Je mi nesmierne ľúto všetkých, ktorí uverili tomuto podvodu storočia a stali sa súčasťou klinickej štúdie, dokonca úplne zadarmo, teda až na pár jedincov, ktorí vyhrali v lotérii,“ dodala Bielčíková na samý záver statusu, ktorý je súčasťou priloženého videa zo správ českej súkromnej televízie CNN Prima News.

Hrôza: Po prvej dávke experimentálnej vakcíny proti Covidu oslepol 13-ročný chlapec z Paríža (VIDEO)
Zdroj: FB / Maťa Bielčiková

Moderátori sa hneď v úvode pýtajú, kto odškodní ľudí, ktorí majú po očkovaní proti COVID-19 vážne zdravotné následky. Táto otázka sa totiž objavila po tom ako krátko po podaní prvej experimentálnej vakcíny 13-ročný francúzsky chlapec z Paríža oslepol. Jeho právnik teraz rozvíril debatu okolo nežiadúcich účinkov vakcín. Tak ako to už bolo nie raz kritizované, ani v tomto konkrétnom prípade nechce niesť firma Pfizer žiadnu zodpovednosť. „Dieťa osleplo z 90% päť dní po podaní prvej dávky,“ povedal právnik Éric Lanzarone s tým, že ako zástupca rodiny sa obrátil na výrobcu vakcíny, ktorým je firma Pfizer. Zmluvy firmy s Európskou komisiou však verejne dostupná nie je.

Problémy športovcov po experimentálnych vakcínach môžu skončiť skutočne fatálne. Video, z ktorého zamrazí

Štát a výrobca budú hádzať vinu jeden na druhého

„A keď sme sa k tej zmluve dostali zistili sme, že obsahuje akúsi klauzulu, ktorá zbavuje Pfizer všetkej zodpovednosti v prípade, že by došlo k nežiadúcim vedľajším účinkom,“ hovorí ďalej právnik. „Nekomentujeme doložky obsiahnuté v našich zmluvách podpísaných so štátmi alebo Európskou komisiou. Spoločnosť Pfizer dodržala svoje zmluvné záväzky tým, že dodala objednané množstvá podľa definovaného harmonogramu a zaistila dostupnosť bezpečnej a účinnej vakcíny pre boj s pandémiou COVID-19,“ zareagovala firma Pfizer.

O tom, ako bola zmluva podpísaná a čo obsahuje majú svoje pochybnosti viacerí europoslanci. Komisia, ktorá bola vyzvaná k tomu aby zverejnila podrobnosti zmluvy, vrátane sankcií a cien, toto nikdy neurobila. Navyše, zmluvy, ktoré dostali europoslanci k nahliadnutiu boli z veľkej časti začiernené.

Odškodniť tých, ktorí majú po podaní experimentálnej vakcíny proti Covidu nejaké trvalé následky, sa napokon zaviazali samotné členské štáty EÚ. To ale znamená, že odškodné by miesto výrobcu platili samotní daňoví poplatníci! „Keby som bol advokát dotyčného, tak by som u takejto špecifickej veci z opatrnosti podal dve žaloby. Jednu na štát, tak na výrobcu,“ uviedol český europoslanec Jiří Pospíšil.

Toto ale zamýšľa aj francúzsky advokát postihnutého 13-ročného chlapca. Obáva sa však, že zodpovednosť bude zvaľovať štát a výrobca jeden na druhého, a tak potrvá roky než sa on či jeho rodina prípadného odškodného dočká.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články