17.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

OĽANO pracuje pre ľudí, aj pre zamestnancov v štátnej službe a vo verejnom záujme

Zástupcovia hnutia OĽANO – predseda vlády Eduard Heger, minister financií Igor Matovič, štátny tajomník ministerstva financií Marcel Klimek ako aj vedúci Úradu vlády Július Jakab od začiatku júna veľmi intenzívne rokujú so zástupcami zamestnancov v štátnej službe a zamestnancov vo verejnom záujme, teda aj učiteľov či nepedagogických zamestnancov.

Zatiaľ prebehli dve oficiálne kolá vyjednávaní o kolektívnej zmluve vyššieho stupňa, ktoré prebiehali vo veľmi konštruktívnej atmosfére. Tento týždeň by malo prebehnúť tretie kolo kolektívnych vyjednávaní.

OĽANO pracuje pre ľudí, aj pre zamestnancov v štátnej službe a vo verejnom záujme

Veríme, že v krátkom čase príde k dohode a budeme môcť oznámiť výsledky. Nie je pravdou masívne šírené tvrdenie, že na financovanie novej pomoci rodinám na rozvoj talentu ich detí, tzv. krúžkovného, boli použité financie pôvodne určené na vyššie platy učiteľov od roku 2023.

Cieľom hnutia OĽANO, aktuálnych koaličných strán, ako aj zástupcov zamestnancov je dosiahnutie výraznej valorizácie platov všetkých spomenutých zamestnancov.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články