16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

HLAS: Lekári a sestry opäť odišli z Úradu vlády bez zvýšenia platov

Po zvyšovaní platov zdravotníkov, s ktorými rokoval premiér s ministrom financií BEZ účasti ministra zdravotníctva V. Lengvarského pokračujú lekárske odbory v zbieraní výpovedí.

Zuzana Dolinková, podpredsedníčka HLASu: ,,Dnešné rokovanie o zvyšovaní platov zdravotníkov bez účasti ministra zdravotníctva skončilo opäť nedohodou, bez konkrétneho návrhu, vágnym naťahovaním času na ďalšie analýzy a jasne potvrdilo to, čo tvrdíme dlhodobo. A teda, Vladimír Lengvarský síce sedí vyše roka v kresle ministra zdravotníctva, ale jeho funkcia je len reprezentatívnou bábkou bez akejkoľvek politickej moci a kompetencií riadiť rezort. Rovnako je nepochopiteľná neúčasť zástupcov záchranárov na týchto rokovaniach, pretože práve im zvýšenie platov sľúbil sám premiér už počas ich štrajku pred budovou Národnej rady SR.”

HLAS: Lekári a sestry opäť odišli z Úradu vlády bez zvýšenia platov

Na Slovensku sa denne zatvárajú oddelenia v nemocniciach nielen kvôli aktuálne sa zhoršujúcej pandemickej situácie, ale najmä preto, že sestry a lekári si konečne môžu čerpať zaslúžené dovolenky, ale mnohí z nich zo systému odchádzajú kontinuálne – nielen kvôli dôchodkovému veku, ale aj kvôli nespokojnosti s podmienkami výkonu povolania.

Ak budete v karanténe, VOLIŤ budete ŠPECIÁLNYM spôsobom. O možnosť voliť MUSÍTE POŽIADAŤ

Z. Dolinková: ,,Zvýšenie platov zdravotníkov tu už malo byť dávno. Sme poslednou krajinou, ktorá bezprecedentne ani po vyše dvoch rokoch covidu a pri súčasnej dvojcifernej inflácii nezvýšila platy zdravotníkov. Obavám sa, že sme zaspali dobu a veľký odliv ľudských zdrojov v zdravotníctve nedokážeme zastabilizovať dovtedy, kým našim zdravotníkom nezačneme ukazovať skutočnú motiváciu výkonu ich povolania a víziu budovania moderného zdravotníctva pre pacientov aj zdravotníkov.”

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články