19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Farkašovský: Po Slovensku sa plazí beznádej, šíri zúfalstvo a chudoba. Devastáciu treba zastaviť – za každú cenu!

Sľuby sa sľubujú, blázni sa radujú. Poznáte túto starú riekanku? Ak áno, tak miesto tých bláznov dosaďte slovíčko „Slováci“ a hneď vám je jasnejšie v tom, o čom píšeme. Ten, kto si pamätá na slová politikov, ktorí vyhrali posledné parlamentné voľby a skladali vládu, tomu je jasné, že zostal sklamaný. Neprišla totiž žiadna protikorupčná vláda, ani sľubovaná vláda odborníkov, ba ani demokratická vláda, ale k moci sa dostala vláda… Aká, to nech si už dosadí každý sám.

To, že vláda, ktorá nastúpila k moci po februárových voľbách v roku 2020, to nemala vôbec ľahké uznáva vari každý. Čo sa ale uznať nedá je to, ako sa vysporiadala nielen s pandémiou COVID-19, ale aj s tým, čo prišlo po nej, teda s následkami, ktoré so sebou priniesla vojna na Ukrajine, ako je drahota a najmä následná chudoba. A politici len sľubujú a sľubujú. Lenže… Lenže teraz sa tá … vláda, ktorú chceli ľudia poslať do zabudnutia, a tak ju parlament (ne)odvolal, rozpadá ako domček z kariet. Že sa u nás teraz dejú prapodivné veci zhodnotil v statuse aj bývalý televízny moderátor, poslanec parlamentu a člen SNS Karol Farkašovský.

Farkašovský: Po Slovensku sa plazí beznádej, šíri zúfalstvo a chudoba. Devastáciu treba zastaviť – za každú cenu!
Karikatúra Viktor Kubal. Zdroj: Slovart.sk

Hoďte už do „ringu“ biely uterák

„To sa nám dejú veci…hra sa skončila!“ konštatuje hneď v úvode Farkašovský a dodáva: „Už to doklaplo aj susedovej čivave. Tri roky vládla Slovensku garnitúra, ktorá sa zrodila z aktivistického podhubia, a presne tak aj vládla. Bez systému, naivne, neodborne, živelne a bez štipky osobnostnej hrdosti. A presne tak aj končí vláda, ktorá samu seba vyhlasovala za najlepšiu v histórii Slovenska. Ministri padajú, odchádzajú neslýchaným spôsobom. Jeden po korupčnom škandále, druhý pre neschopnosť, ďalší dokonca počas zahraničnej cesty, čo je nepochybne svetová rarita. Dúfame, že dôvod sa dozvieme.“

Farkašovský: Spamätajme sa. Sprostostí už máme na celé desaťročia viac ako dosť!

„Tak či onak, vládny kabinet dodýchava. Jedinú rozumnú vec, čo jeho torzo môže ešte urobiť je, hodiť biely uterák do ringu. A ukončiť športovým spôsobom vládnutie, ktoré vojde do histórie ako nedôstojné svojím priebehom i nekonečným záverom,“ píše ďalej expolitik, podľa ktorého sa tak mohlo stať už v decembri 2022 a ušetrili by sme si veľa trápenia. „Pravda, to by hlava štátu musela byť pevná, priama, rázna a rozhodná osobnosť. Slovensko je v najvyššom štádiu krízy politickej, hospodárskej, sociálnej, morálno-etickej a spoločenskej. V takýchto kritických chvíľach je miesto prezidentky doma,“ myslí si Farkašovský.

Farkašovský: Tu už končia všetky žarty. Dokedy má Slovensko trpieť?

„Britský panovník Karol III je inteligentný a ospravedlnenie neúčasti na svojej inaugurácii by určite pochopil ako nevyhnutné, múdre a zrelé štátnické rozhodnutie. Slovensko už nemá času nazvyš. Načakalo sa viac než dosť. Slovensko zažilo lapsusov neúrekom. Naša politická vrchnosť ale má vždy času habadej. Lenže Čas a ustavičné odsúvanie nevyrieši akútne problémy. Tie môže riešiť iba funkčná a dôveryhodná vláda, parlament a prezidentka,“ prízvukuje expolitik. „Keby si náhodou nevšimli… po Slovensku sa plazí beznádej, šíri zúfalstvo a chudoba – nielen materiálna, ale aj duchovná. Hra sa skončila. Devastáciu treba zastaviť – za každú cenu,“ vyzýva na záver statusu Karol Farkašovský.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x