28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Farkašovský: Tu už končia všetky žarty. Dokedy má Slovensko trpieť?

Slovenská politická scéna je ako rozbúrené more. Najhoršie však je, že žiadny „meteorológ“ nevie predpovedať, kedy sa upokojí. Poslanci v parlamente totiž nie a nie sa na ničom zhodnúť a vláda, ktorá je iba poverená, si tiež ide po svojom. A toto všetko pod dohľadom pokojnej prezidentky, ktorá akoby nemala odvahu zakročiť.

Takto to na slovenskej politickej scéne nevyzeralo už poriadne dávno. Preč sú pokojné časy, kedy sa poslanci v parlamente venovali potrebám svojho ľudu, preč je aj „pracovitá“ vláda, ktorá robí v prospech občana. Ozaj, kedy vlastne toto bolo naposledy? No a nad všetkým týmto marazmom „dohliada“ prezidentka Čaputová, ktorá to zrejme citlivo vníma, lenže – nekoná. Jej hra na „mŕtveho chrobáka“ prekáža aj bývalému poslancovi parlamentu, členovi SNS a televíznemu moderátorovi Karolovi Farkašovskému, ktorý to v statuse aj patrične vysvetlil.

Takú hlbokú krízu a depresiu si nikto nepamätá

„Ako a čo ďalej… pani prezidentka?“ pýta sa hneď v úvode Farkašovský, ktorý vzápätí dodáva: „Dokedy má Slovensko trpieť. Vládne tu chaos, inflácia, chudoba, gerilovská politika hazardérov, atómovky, servilnosť, mocenská bohorovnosť a diletantské spravovanie štátu. Chlóra buandy už stačilo. A naveky. Tu už končia všetky žarty. Tu už zavládla taká hlboká spoločenská kríza a občianska depresia akú si nikto z nás nepamätá. Slovensko padá na kolená a je navyše zmietané – ako ste povedali – „parlamentnou, legislatívnou smršťou“.“ Poslanecké omyly v Národnej rade SR sa podľa neho utrhli z reťaze, a to bez akejkoľvek hanby a sebareflexie.

Farkašovský skritizoval aj snahu niektorých našich politikov poslať na Ukrajinu MIG-y

„Vraj diskutujú… rokujú… pripravujú…chystajú, ale v skutočnosti najmä presúvajú a odsúvajú body programu schôdzí. Namiesto pružného riešenia akútnych problémov ľudí a prijatia skoršieho termínu predčasných volieb si dali pauzu na prázdninové lyžovanie. Toto už, pri všetkej úcte, zdravý rozum neberie,“ konštatuje znechutene parlamentný exposlanec. „Neverím, že toto všetko nevidno z okien prezidentského paláca. Nechce sa mi veriť, že tomu nerozumie hlava štátu a jej poradcovia. Slovensko má dosť politického vajatania,“ pridáva Farkašovský.

Podľa nitrianskeho župana Becíka Matovič a jeho OĽaNO nepatria do nášho parlamentu

Treba zastaviť nivočenie a deštrukciu štátu

Už nestačia zmierlivé slová, ani citlivé vnímanie. Už nestačí argument o riskovaní povesti 16 ľudí v úradníckej vláde. Ani to, že úradnícka vláda nie je pákou na umravnenie poslancov. Slovensko je v pokročilom štádiu hospodárskeho, spoločenského i morálneho rozkladu. Očakáva od prezidentky pevnú ruku, prevzatie osobnej i politickej zodpovednosti za osud krajiny. Očakáva razantný, jasný a nekompromisný postoj,“ smeruje Karol Farkašovský kritiku na Zuzanu Čaputovú.

Deštrukciu a nivočenie štátu treba podľa neho zastaviť a je smutné, že k tomu musia vyzývať zúfalí občania. „Slovensko je naša domovina. Nedáme si ju ohrozovať ani zvnútra ani zvonka. Preto je najvyšší čas – BRAŤ VECI VÁŽNE A KONAŤ,“ zakončil svoj status národniar a exposlanec parlamentu.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x