10.9 C
Nitra
utorok, 27 februára, 2024

Farkašovský: Spamätajme sa. Sprostostí už máme na celé desaťročia viac ako dosť!

Prieskumy. Inštitúty, v ktorých by sa mali občania dozvedieť viac o ich náladách a reakciách na položenú otázku či otázky. Dnes už ale prieskumom verí čoraz menej ľudí. A to najmä tým politickým, ktorým neveria ani samotní politici!

Z úst politikov stále viac počuť: „Prieskumy beriem s rezervou, pretože veľakrát sa zmýlili a konečný výsledok bol úplne iný.“ Platí to najmä v prípade volebných preferencií, ktoré sú nie raz poriadne odlišné od skutočnosti. Klamú teda agentúry, ktoré ich robia, alebo ich respondenti? Nech je to tak či onak, prieskumom už neverí ani expolitik a bývalý televízny moderátor Karol Farkašovský, ktorý to v statuse aj jasne zdôvodnil. Jeho názor je taký, že prieskumy už začínajú byť – na srandu.

Vážené agentúry, to koho chcete oblafnúť?

„Prieskumy, prieskumy… už začínate byť na srandu. Ešte stále šalíte národ. Pýtam sa, dokedy si z nás občanov budete robiť totálnych idiotov? A dokedy si to ešte od vás necháme…?“ Začína svoj status Farkašovský, ktorý vzápätí ponúka aj čerstvý príklad. „Strana, ktorá vznikla doslova „včera na večer“ s honosným názvom „Demokrati“ má dnes v prieskume takmer 5 percent. Stačilo jej jedno selfíčko a už údajne klope na dvere parlamentu. Akoby si nikto nestihol všimnúť, že ju tvoria odvolané, dočasné, dôvery zbavené politické kreatúry. Ešte stále sa zubami nechtami držiace v nejakom scvrknutom vládnom kabinete. 85 percent občanov Slovenska ich nechce, lebo im nedôveruje,“ píše expolitik.

Prieskumy nastavili poriadne krivé zrkadlo aj Igorovi Matovičovi, on ich ale ignoruje

Vážené agentúry, to si fakt myslíte, že všetci Slováci už seno dožrali a prešli na niečo európskejšie, modernejšie – chrumkajú napríklad cvrčky a červy? To koho chcete oblafnúť. Komu tak preveľmi záleží na tom, aby jeden skrachovaný Fénix vstal z popola? Fénix tvorený odvolanými „omylmi“ v ministerských oblekoch, ktorí sa tu tri roky hašterili, predbiehali a ešte predbiehajú v neschopnosti riadiť štát. Navyše svojou vulgárnosťou a aroganciou si znepriatelili nielen východ ale celé Slovensko. Ministri, ktorí bez štipky sebareflexie išli ľudí presviedčať o svojich stupídnych mantrách. Ministri, ktorí sú diletanti ešte aj v komunikácii. Ministri, ktorí prirovnávajú občanov v publiku k stádu paviánov, nadávajú im a urážajú pamiatku ich otcov,“ nedáva si Farkašovský pred ústa servítku.

Prieskumy vedia byť pre našich politikov nie raz poriadne šokujúce

Nie prieskumy, nie prázdne reči a medové motúzy

 „Takéto politické „čudo“ má v najnovšom prieskume verejnej mienky 4,8 percenta? Ľudia, čas beží… Spamätajme sa. Sprostostí už máme na celé desaťročia viac ako dosť. Nie prieskumy, nie prázdne reči so sladkou „demokratickou“ šľahačkou, nie medové motúzy. Nie mastenie po bruchu. Nie nadnesené bublinové percentá majú rozhodovať vo voľbách. Triezve uvažovanie, kritické vyhodnocovanie faktov a súvislostí, schopnosť vytvoriť si vlastný názor, stáť si za ním a rozprávať sa o ňom – to je cesta vpred. Nie opätovné hazardovanie s dôverou, nie balamutenie percentami, ale náš – Zdravý Rozum – je jediný nástroj, ktorým dokážeme pohnúť Slovensko dopredu,“ uzatvára svoj kritický status expolitik Karol Farkašovský.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x