12.6 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Eva Hrašková: Piliere ilúzie

“…psychickú chorobu si nik nedokáže spôsobiť sám, už to pochop. Je jedno, či trpí duša alebo telo. Všetci sme ľudia, nik nie je viac, ani ty, ani ja….”

Eva Hrašková: Piliere ilúzie

Nitrianska spisovateľka Eva Hrašková vo svojej v poradí už ôsmej knihe pod názvom Piliere ilúzie vynikajúco reflektuje na dobu, ktorou si len nedávno prešiel celý svet a ktorá stále rezonuje svojimi následkami.

Eva Hrašková: Keď po niečom veľmi túžiš, spojí sa celý vesmír, aby si to dosiahla

Výborne ju vystihuje práve táto veta: To rúško na tvári si už dávno nasadila aj  na dušu.”  Mnohí z nás bojovali so svojimi i cudzími démonmi. “Myslela na to, že pandémia nekradne len ľudské životy, ale aj maličkosti, ktoré dotvárali kolorit žitia a ľudskosť kamsi zmizla. Objavil sa len strach a držanie si odstupu od ostatných sa zakorenilo hlboko takmer v každom ľudskom vnútri.”

A ako to všetko ovplyvnilo vzťahy? Čo všetko sa ukázalo v kritickej chvíli, v momentoch, kedy je azda najviac potrebné držať spolu?  “Začínam mať pocit, že na konci tohto celého budeme mať plné oddelenia pacientov s úzkostnými poruchami, po pokusoch o samovraždy a o chvíľu ich nebude mať kto ani ošetriť. Neviem kam to celé zájde…” premýšľala Júlia, hlavná postava knihy, lekárka, ktorej sa do životných istôt votrie neistota. Nielen ten jej život je podopretý piliermi ilúzie.

Hana Repová: Každý, kto píše knihy pod vlastným menom, ide s kožou na trh

Príbeh ako vystrihnutý zo života sa rozvíja veľmi dynamicky, odkrýva mnohé charaktery a osudy hrdinov sa pekne prelínajú, čo si rýchlo získa čitateľské nadšenie. Nepochybne otvorí mnohé spomienky alebo podá zaujímavý uhol pohľadu.

Knihu kúpite od 8,- Eur

Lucia Balagová

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x