17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre rozbieha projekt „ROZČÍTAJME NITRU“

Cieľom „malých bezplatných knižníc“ je zlepšiť prístup ku knihám čitateľom všetkých vekových a sociálnych skupín. Zároveň ich v súčasnej digitálnej dobe odtrhnúť od sveta mobilov, tabletov, či počítačov a prilákať ich nielen k čítaniu, ale aj k spoločnému tráveniu voľného času v meste, či parku.

Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre rozbieha projekt „ROZČÍTAJME NITRU“

Okrem toho cena kníh každým rokom stúpa a nie každý si môže dovoliť knihy kupovať, preto knižné búdky ponúkajú priestor požičať si knihu zdarma. A v tom je rozdiel medzi klasickou knižnicou a knižnou búdkou – nikto vám nepošle upomienku za knihy. Knižné búdky budú fungovať v duchu – požičaj, prečítaj, vráť alebo vymeň. Zoberte si knihu, ktorá sa vám zapáči a neskôr po prečítaní ju vráťte alebo vymeňte za inú knihu. Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre bude v pravidelných intervaloch dopĺňať knihy do knižných búdok. Takto nájdu ďalšie využitie knihy darované či duplicitné.

Do projektu sa zapojili mnohé organizácie v meste Nitra. Svoje knižné búdky si vyrobia Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, Stredná odborná škola stavebná, Nábrežie mládeže 1, Nitra, Dom Matice slovenskej Nitra, Agrokomplex výstavisko Nitra, OBI Nitra a TIC Nitra.

Fotografie knižných búdok spolu s popisom ich autorov a umiestnenia budú zverejnené na našich sociálnych sieťach, kde bude môcť široká verejnosť hlasovať o najkrajšiu knižnú búdku. Na tvorcov víťaznej knižnej búdky bude čakať zaujímavá odmena. Rovnako tak zo všetkých hlasujúcich vyberieme troch, ktorí získajú hodnotné knižné ceny.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x