21.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Eduard Chmelár: Ak neodmietneme súčasnú atmosféru UDAVAČSTVA a PARANOJE, udusí posledné zvyšky našej SLOBODY

Správa zahraničných médií, že pri pobreží Švédska sa objavila veľryba Hvaldimir, ktorá za posledné mesiace podozrivo zrýchlila tempo, a preto ju podozrievajú zo špionáže pre ruské námorníctvo, ma úplne vypla.

Navrhujem výsluch a mučenie. Veď ona sa už prizná. A aby sme boli v bezpečí, Eset by mal okamžite vytvoriť zoznam proruských aktérov žijúcich v Baltickom mori, preventívne zmonitorovať, verejne označiť a skompromitovať každého sleďa, ktorý vpláva do švédskych pobrežných vôd. Zaväzujem sa, že aj ja budem ostražitejší a nahlásim každú muchu v mojom okolí, u ktorej spozorujem podozrivé zrýchlenie…

Šialenstvo, ktoré žijeme, už predčilo aj kampaň proti pásavke zemiakovej z päťdesiatych rokov, ktorú pre jej charakteristické sfarbenie verejne označili za amerického chrobáka, ktorého nám vraj nasadili americkí imperialisti, aby nám zničili úrodu. Jedno je isté. Raz sa budú naše deti a vnuci smiať z toho, akým hlúpostiam sme verili, aké neuveriteľné nezmysly sme boli ochotní robiť, ako paranoidne sme upodozrievali z nepriateľstva nielen celkom nevinných ľudí, ale aj iné cicavce. Lenže teraz sme v tejto obrovskej psychiatrii uväznení, nepoznáme východisko a musíme sa sami brániť narastajúcemu honu na čarodejnice a uchovať si aspoň akú takú psychohygienu.

Naše vraj seriózne médiá a politickí hulváti typu Jaro Naď vytvárajú atmosféru podozrievania, strachu a udavačstva, v rámci ktorej je každý výrazný opozičný politik označený za ruského agenta, Moskvou plateného zradcu, kremeľského propagandistu, ktorý chce zničiť našu (ak ste si nevšimli) prekvitajúcu demokraciu. „Nebudeme v našej slobode a demokracii dávať priestor tým, ktorí na ňu útočia!!!“ vrieskal vo vysielaní TA3 Martin Klus, ktorý môže byť hrdý na to, že za jeho nekompromisný fanatizmus by ho pochválil aj samotný Joseph Goebbels. Ale obvinenia, s ktorými včera vyrukoval Smer-SSD, sú naozaj vážne a nemali by sme ich podceniť iba preto, lebo červené denníčky ako obyčajne spustili kanonádu, že vraj Fico prekrúca a zavádza.

Na rozdiel od notorického klamára Naďa, ktorý bez akýchkoľvek dôkazov vypustil do sveta v zásade primitívne priehľadnú fámu o tom, ako si niekto vypýtal v Moskve peniaze na manipuláciu slovenských volieb, predseda Smeru-SSD ukázal ako usvedčujúci dokument zápisnicu z pracovnej cesty zamestnancov našich ministerstiev do Bruselu. Ja som tú zápisnicu videl, pokiaľ viem, videli ju aj novinári, takže ak ignorujú to, čo tam stojí, preukázateľne zámerne dezinformujú a stávajú sa súčasťou špinavej predvolebnej kampane. Výrok Daniela Mila z Ministerstva vnútra, ktorý spolu s Dávidom Púchovským z Prezídia Policajného zboru žiadal o vyslanie „protihybridného podporného tímu Severoatlantickej aliancie“ na Slovensko a doslova povedal – „NATO musí čo najskôr riešiť otázku volieb, pretože vyhrá Fico a Pellegrini a SR vystúpi z NATO. Slovensko potrebuje v tejto veci pomoc.“ – sa nedá interpretovať inak ako vedomé dezinformovanie zahraničia o skutočných pomeroch na Slovensku. V tom horšom prípade by sme takúto žiadosť mohli označiť za novodobý pozývací list.

Michal Trnka z Esetu, ktorý pošpinil desiatky Slovákov svojím svojvoľným zoznamom „proruských aktérov“ – z čoho sa začal vzápätí (keď začali padať prvé žaloby) vyviňovať, že on nikoho neoznačil za ruského agenta – opäť klamal, keď v reakcii na túto zahraničnú cestu (na ktorej sa tiež zúčastnil) povedal, že „v žiadnom prípade sa nijako neriešila politická opozícia“. To je v konfrontácii s faktami zo zápisnice taká drzá lož, až je to detinské. Trnka zároveň popieral, že by on v Bruseli označil celé spektrum opozície za hybridnú hrozbu. Tak zacitujme z dokumentu: „Michal Trnka v prezentácii označil celé spektrum politickej opozície za hybridné hrozby.“ Trnka sa bráni, že to určite nemyslel „na celú opozíciu od Smeru po Progresívne Slovensko“. No to je do rehotu. Odkedy je Progresívne Slovensko opozícia? Je to len mimovládna strana, ktorá mlčky schvaľovala všetky zásadné kroky Matovičovej, Hegerovej a teraz aj prezidentkinej vlády. Mainstreamové médiá sa však tvária, že nevedia čítať. „Autenticitu samotného dokumentu sa nám nepodarilo overiť“, vyhovárajú sa Aktuality.sk, hoci sám vtedajší minister obrany Jaro Naď ju potvrdil. Čo sú toto za leniví novinári, ktorí kryjú vládnym politikom chrbát a pomáhajú ututlať ich aféry? Samozrejme, tvrdenie Naďa, že dotyční vládni úradníci boli dosadení Smerom, je čistý blud, lebo toto nie sú politickí nominanti, ale štátni úradníci, ktorí sa vyberajú výberovým konaním. A veriť tomu, že partner podpredsedníčky Progresívneho Slovenska Daniel Milo je nominant Smeru, môže len klinický idiot.

Sme teda svedkami závažnej aktivizácie určitých politických síl, ktoré sa v spolupráci so zahraničím usilujú zvrátiť očakávané výsledky parlamentných volieb. Náročky pritom zahmlievajú, že opozícia je údajne riadená Kremľom, aby odviedli pozornosť od skutočného zasahovania do nášho volebného procesu zo strany západných mocností. Ide o systematické dusenie zvyškov demokracie, v čom účinne napomáha samotná prezidentka Čaputová, ktorá je taká posadnutá zákazom nepohodlných médií, že na to nalieha úplne všade (včera s tým otravovala aj Emmanuela Macrona). Občanom sa upiera právo na vlastný názor, čo demonštruje aj hrubý politický nátlak, ktorý sa vystupňuje po každom prieskume verejnej mienky, ktorý nedopadol podľa predstáv mocenskej elity. Namiesto toho, aby prezidentka a vláda rešpektovali, že výrazná časť našich občanov si nemyslí, že za vojnu na Ukrajine môže len Rusko, výsledky prieskumu Globsecu spustili paniku a odštartovali štvavú demagogickú kampaň, ktorá má za cieľ vytĺcť takéto názory ľuďom z hláv.

Zuzana Čaputová hovorí, že ľudia, ktorí si myslia niečo iné ako ona, sú zmätení, jej poradca a jeden z najväčších zločincov Dzurindovej éry Ivan Mikloš išiel ešte ďalej, keď úplne na hulváta povedal, že väčšina Slovákov trpí pomätenosťou mysle a totálnou dezorientáciou. Pritom to isté ako značná časť našich obyvateľov v prieskume vyjadril včera v Bratislave gruzínsky premiér. V sále len tak zašumelo, keď Irakli Garibašvili na naliehanie moderátora, aby povedal, prečo Rusko napadlo Ukrajinu, uviedol: „Každý pozná odpoveď. „Aj publikum vie odpoveď. Jedným z hlavných dôvodov bolo rozšírenie NATO. Nechcem špekulovať, nechcem citovať vyjadrenia ruskej vlády, ale jedným z dôvodov bola túžba a odhodlanie Ukrajiny stať sa členom NATO a teraz vidíme dôsledky,“ upozornil gruzínsky premiér a vyhlásil, že zo strany medzinárodného spoločenstva nevidí dostatočné úsilie na vytvorenie podmienok, ktoré by umožnili mierové rozhovory na Ukrajine.

Garibašviliho už asi na Globsec nepozvú, lebo hovorí to isté, na čo upozorňujem vo svojich príspevkoch aj ja, ale čo tvrdia aj renomovaní svetoví analytici Henrym Kissingerom počnúc a Jeffreym Sachsom končiac. Keď však nesúhlasíme s Bidenovou propagandou, sme podľa Zuzany Čaputovej antiamerickí. A keď súhlasíme s americkým profesorom Jeffreym Sachsom, s americkým profesorom Johnom Merasheimerom, s americkým profesorom Noamom Chomským alebo s americkým profesorom Josephom Stiglitzom – to sme tiež antiamerickí? Za čo nás máte, darebáci?

Na Slovensku a v celej Európe sa vytvára veľmi dusná atmosféra podozrievania, obviňovania, stigmatizácie a kriminalizovania iných názorov. U nás takúto nebezpečnú politiku reprezentuje najmä Progresívne Slovensko. Nečudo, že práve táto strana nepovzbudzuje mladých ľudí k racionálnej argumentácii a zdravému kritickému mysleniu (ktoré je založené na porozumení kontextu, nie na hejtovaní), ale k udavačstvu, šikane a štvavým kampaniam v štýle fanatických zväzákov z päťdesiatych rokov. Musíme sa takýmto praktikám spoločnými silami brániť, aby sme ubránili slobodu proti silám útlaku, ktoré pochodujú pod falošnou vlajkou liberálnej demokracie.

Pozrite si aj moje najnovšie video na túto tému:

YouTube video

Autor: Eduard Chmelár, fb,

foto: wikipedia, Ein Dahmer (Hvaldimir)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x