19.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Eduard Heger: Rázsochy sú pre budúcnosť slovenského zdravotníctva nevyhnutné

Stanovisko predsedu strany Demokrati Eduarda Hegera:

„Plán obnovy sme nastavili tak, aby Rázsochy boli postavené z týchto financií. Bol to dobrý plán, ale nie všetko sa podarí podľa plánu. Ak sa vyskytli prekážky naplnenia tohto plánu, ministerstvo zdravotníctva správne rozhodlo analyzovať riziká omeškania a hrozbu nevyužitia financií z POO.

Dnes sme dostali analýzu rokovaní z EU a konzorciom pripravujúcim projekt NUN Rázsochy. Analýza je zrozumiteľná, a svojou dôveryhodnosťou jasne zdôvodnila rozhodnutie MZ nevyužiť na výstavbu Rázsoch financie z plánu obnovy. Zároveň bol predstavený plán B, na ktorom začala pracovať už moja vláda. Onedlho budú predstavené a posúdené projekty na iné nemocnice.

Zároveň došlo medzi MZ a zástupcami politických strán ku konsenzu, že NUN postavíme z iných zdrojov. Je totiž celospoločenská zhoda na tom, že slovenskí pacienti potrebujú špičkovú koncovú nemocnicu, ktorá spĺňa tie najvyššie zdravotnícke štandardy. Na Slovensku takú nemocnicu nemáme a potrebujeme ju v Bratislave.

Preto sú Rázsochy pre budúcnosť slovenského zdravotníctva nevyhnutné.“

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x