19.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

R. Fico: Je škandalózne, že v Bruseli misia 21 vysokopostavených ľudí so Slovenska otvorene požiadala o zásah EÚ a NATO proti opozícii

Dnes sa v centrále strany SMER – slovenská sociálna demokracia konala spoločná tlačová beseda vedenia strany SMER – SSD a zástupcu Slovenskej národnej strany, poslanca Tomáša Tarabu, kde predložili písomné dôkazy o koordinovanom postupe vlády SR a mimovládnych organizácií, s cieľom diskreditovať slovenskú politickú opozíciu v štruktúrach Európskej únie a NATO. Na túto tlačovú besedu boli pozvaní aj zástupcovia strany HLAS – SD, ktorí však účasť odmietli.

Robert Fico priblížil, že 18. a 19. apríla tohto roku išla do Bruselu na návštevu skupina 21 ľudí zo Slovenska, čo bolo logisticky náročné zladiť všetkých zúčastnených a dohodnúť stretnutia s vysokými úradníkmi. Kto na celej akcii participoval? Naše stále zastúpenie v Bruseli? Veľvyslanec SR pri NATO? Táto skupina ľudí pozostávala z predstaviteľov úradu vlády, ministerstiev vnútra, zahraničných vecí, obrany, školstva, kultúry, ľudia zo Slovenskej informačnej služby, Národného bezpečnostného úradu, z polície, z rôznych vzdelávacích inštitútov, no aj mimovládne organizácie, ako napríklad projekt Konšpirátori, Gerulata, predstavitelia Globsec, agentúry AFP, čo je jedna z najvýznamnejších tlačových agentúr, ktorá sa zaoberá verifikáciou zverejňovaných faktov. „Týchto 21 ľudí došlo na pôdu Európskej únie a na pôdu NATO s neuveriteľnými požiadavkami na adresu týchto inštitúcií. Bez akéhokoľvek zaváhania účastníci tohto výletu označovali slovenskú opozíciu za hybridnú hrozbu. Bez akéhokoľvek zaváhania účastníci tohto výjazdu oznamovali predstaviteľom Európskej únie a NATO, že ak opozícia vyhrá voľby, Slovensko vystúpi zo Severoatlantickej aliancie. Čo je však horšie, oni priamo žiadali štruktúry Európskej komisie a štruktúry NATO, aby zasiahli na Slovensku, lebo podľa nich je vývoj na Slovensku nepriaznivý v neprospech rozpadnutej vládnej koalície, predovšetkým v neprospech ľudí, ako je pani Čaputová, tak priamo žiadali intervenciou komisie orgánov Európskej únie a orgánov NATO na území Slovenskej republiky,“ priblížil R. Fico.

Predstaviteľ ministerstva vnútra, pán Milo sa dokonca priamo dotkol otázok volieb a konštatoval, že NATO musí čo najskôr riešiť otázku volieb, pretože vyhrá Fico a Pellegrini a Slovensko vystúpi z NATO. Vysoký predstaviteľ policajného zboru, pán Púchovský ďalej požiadal predstaviteľov NATO, aby na Slovensko poslali špeciálny tím, ktorý sa bude zaoberať opozíciou, nakoľko tá bola na úvod označená za najpodstatnejšiu hybridnú hrozbu.

Robert Fico potvrdil, že nakoľko SMER – SSD má predsedu výboru, pokiaľ ide o kontrolu činnosti SIS a tiež predsedov niektorých iných kontrolných výborov Národnej rady Slovenskej republiky, SMER – SSD požiada, aby tieto výbory urobili spoločné zasadnutie a aby na tieto zasadnutia boli predvolaní všetci účastníci tejto protiopozičnej misie do Bruselu. Ďalej vyžiada písomné záznamy z tejto cesty.

SMER – SSD ďalej podá na Generálnu prokuratúru SR oznámenie, nech zváži, či týmto konaním nebolo spáchaných niekoľko vážnych trestných činov proti Slovenskej republike, nakoľko ide o ohrozovanie ústavného demokratického systému.

Predstaviteľ strany SNS Tomáš Taraba povedal, že SMER – SSD a SNS v žiadnom zo svojich bodov nemá rozvrat demokratického zriadenia na Slovensku a neexistuje jediný dôvod, aby štátni úradníci, ktorí vykonávajú svoje poslanie na svojich pozíciách iba v kompetencii zákona o štátnej službe a majú vykonávať túto funkciu profesionálne, nestranne a apoliticky. Myslí si, že ľudia, ktorí tam boli, ostali šokovaní, keď zistili, akej sabotáže sa zúčastnili. „Ja som štyri dni dozadu adresoval pár otázok na verejnosť a pána predsedu SMERu som sa pýtal, či počuje to ticho okolo toho, pretože všade počúvame, že všade je hoax, všetci sú hoaxeri a ja som dal konkrétne otázky, či takáto misia bola, či sa takíto ľudia toho zúčastnili, či je pravdou, že na tých stretnutiach štátni úradníci mali vykresľovať opozíciu, ako najväčšiu hybridnú hrozbu na Slovensku, ktorú treba zastaviť? My sme sa dostali do momentu, že my musíme zistiť, kto je autorom tejto misie. Je nepredstaviteľné, aby sme prijali tézu, že tu si niekto zavolá z jedného ministerstva na druhé a povedali, poďme urobiť samozvanú akciu do Severoatlantickej aliancie, do Európskej únie. Touto cestou vyzývam aj Borisa Kollára, aby sa k tomu vyjadril, kto z ústavných činiteľov mal o tomto vedomosť,“ uviedol T. Taraba.

Podpredseda strany SMER – SSD Ľuboš Blaha doplnil, že pri tom mennom zozname účastníkov zájazdu ide o také mená, s ktorými sa SMER – SSD „stretáva“ už roky. Dlhodobo niekoľko rokov útočia na slovenskú opozíciu a teraz do útokov zapájajú aj orgány EÚ a NATO. Michal Trnka, šéf Gerulata; firmy, ktorá pred rokom vypracovala zoznam ruských trollov, na ktorého čele sa objavil práve Ľuboš Blaha. Niekoľko týždňov po zverejnení nezmyselného zoznamu Gerulata boli zrušené niektoré účty na sociálnych sieťach, boli zrušené dve alternatívne médiá, Hlavné správy a Hlavný denník, a to z rozhodnutia štátu, nakoľko figurovali na prvých priečkach zoznamu ruských trollov.

Dávid Púchovský, ďalší účastník výletu, bývalý redaktor Nového času a presvedčený aktivista, je administrátorom FB stránky Polície SR – Hoaxy a podvody. Daniel Milo, bývalý manžel podpredsedníčky Progresívneho Slovenska Bihariovej, je predstaviteľ ministerstva vnútra, no zároveň dlhodobý pracovník Globsecu, ktorou je tiež pani Klingová a pani Sawiris, ktorá je aj predstaviteľkou úradu vlády.

YouTube video

Juraj Blanár uzavrel tému slovami, že opozícia v každom demokratickom systéme je základom stability demokratického systému a ten, kto chce opozíciu ničiť, ničí tak demokratický stabilný systém. Potvrdil, že ako podpredseda NR SR bude dbať na to, aby boli maximálne využité všetky prostriedky na zistenie toho, kto bol za celú akciu v Bruseli zodpovedný.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x