25.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Doktor Piják leží v nemocnici s COVID-19. Fámy o jeho vážnom stave sú nepravdivé, tvrdí Mesík

COVID-19 si nevyberá a napáda aj zdravotníkov. Dokonca i takých, ktorí sa negatívne vyjadrujú o očkovaní proti nemu. Jedným z nich je aj doktor Michal Piják, ktorý teraz leží s koronavírusom v nemocnici.

Doktor Piják leží v nemocnici s COVID-19. Fámy o jeho vážnom stave sú nepravdivé, tvrdí Mesík
Doktor Michal Piják je v nemocnici s COVID-19, jeho stav ale vážny nie je. Zdroj: archív nn

Skúsený lekár Michal Piják sa nielenže negatívne vyjadruje na margo experimentálnych vakcín proti COVID-19, ale je zároveň veľkým zástancom lieku Ivermectin, ktorý má pri nasadení v skorom štádiu koronavírusu, podľa doktora Pijáka, veľmi dobré liečebné účinky. So zaujímavou informáciou však prišiel portál topky.sk, ktorý tvrdil, že lekár leží v nemocnici s veľmi ťažkým priebehom choroby. Jeho priateľ doktor Juraj Mesík to ale v statuse popiera a spolu odmietajú šíriacu sa fámu, o tom, že má dostávať podporu dýchania, hoci umelú pľúcnu ventiláciu zatiaľ nepotrebuje.

Piják nie je na ARO, ani JISke, ani nie je napojený na žiadne prístroje

Michal Piják je lekárom na bratislavských Kramároch a v prostredí antivaxerov a popieračov koronavírusu je známy a obľúbený. On sám sa ale osloveniu antivaxer bráni, na druhej strane nie raz tvrdil, že vakcíny nezaberajú, pretože neprešli dostatočnými klinickými skúškami, že spôsobujú mutácie, a že nie sú dostatočne účinné. „V nemocniciach dnes leží kopa pacientov s klinickými prejavmi závažných nežiadúcich účinkov po vakcinácii, ktorí sú nesprávne diagnostikovaní a tým pádom aj nesprávne liečení,“uviedol Michal Piják v jednom zo svojich komentárov. Portál topky.sk ale tvrdí, že podľa jeho zdroja má Piják ťažký priebeh koronavírusu a jeho stav je mimoriadne vážny. Leží vraj v bratislavskej Univerzitnej nemocnici na Kramároch, kde pracuje na Internej ambulancii 2. I. internej kliniky. V súčasnosti má vraj dostávať podporu dýchania, teda je na kyslíku, ale na umelú pľúcnu ventiláciu ho zatiaľ potrebné napojiť nebolo. Že maninstreamové médiá opäť hrubo zavádzajú píše v statuse vyštudovaný lekár a Pijákov veľmi dobrý priateľ Juraj Mesík.

https://www.nitranoviny.sk/mesik-a-pijak-pisu-hegerovi-namiesto-vyhodenych-milionov-a-mrtvych-ludi-mame-ucinne-opatrenia-a-nulove-naklady/

Ten hneď v úvode priznáva, že s Pijákom dlho hovoril a ten ho požiadal aby uviedol na pravú mieru dezinformácie, ktoré o jeho zdravotnom stave šíria dezinformačné vládne médiá. „Mnohí ste sa pýtali ako sa má a čo sa naozaj stalo, veci sa majú takto: Doktor Piják je hospitalizovaný na covidovej izbe na internom oddelení na Kramároch. Žiadne ARO, ani JISka, ani nie je napojený na žiadne prístroje. Dnes strávil skoro celý deň na centrálnom príjme – okrem iného mu z dôvodov, o ktorých môžeme len špekulovať, ponúkali prevoz do Ružinova, hoci býva kúsok od Kramárov,“ prezrádza analytik bezpečnostných rizík Juraj Mesík o stave svojho priateľa Pijáka.

https://www.nitranoviny.sk/vedci-dokazali-ze-ivermectin-je-jeden-z-najucinnejsich-liekov-proti-covid-19-a-aj-najlacnejsich/

Nemáte sa ľakať toho že ochorel práve on, hoci propagande sa to veľmi hodí

Michal Piják začal podľa Mesíka pociťovať prvé príznaky ochorenia v piatok a postupne sa vyvíjali ďalšie. „Liečil sa sám dostupnými liečivami – dnes ráno (17.11. – pozn. red.) usúdil, že by už bolo vhodné nasadiť monoklonálne protilátky, ktoré sa podávajú v nemocniciach. V priebehu celého dňa ich však nedostal – niečo sa vraj okolo nich stále rieši,“ opisuje súčasné dianie okolo jeho kamaráta Mesík. „Nemáte sa ľakať toho že ochorel práve on, hoci propagande sa to veľmi hodí. Dr. Piják na to nevypadá, ale má už nejaký vek (74 rokov) a má veľmi závažné komorbidity. Že si napriek tomu nedal pichnúť dávky vírusovej mRNA má svoje konkrétne medicínske dôvody, ktoré presahujú rámec takejto verejnej komunikácie,“ vysvetľuje Mesík a dodáva, že správanie sa médií v súvislosti so svojim ochorením označil Piják pojmom „hyenizmus“.

https://www.nitranoviny.sk/mudr-juraj-mesik-a-mudr-michal-pijak-tela-poratame-zas-koncom-jari/

„Osobne si myslím, že hyenám krivdíme – tohto sú schopní len niektorí ľudia, žiadne zvieratá. Svoje označenie ako „antivaxer“ považuje za urážku zo strany kontrahovaných médií,“ konštatuje Mesík, podľa ktorého únik osobných informácií (a dezinformácií) z nemocnice na Kramároch, aké priniesli médiá, je porušením lekárskeho tajomstva a navyše v tomto kontexte zrejme nielen prečin, ale kriminálny čin. „Uvidíme, ako to posúdi prokuratúra,“ píše na záver Juraj Mesík, ktorý svojmu priateľovi Michalovi Pijákovi drží palce a verejnosti sľubuje, že keď bude mať o ňom nové správy dá opäť vedieť.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články