24.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

Mesík a Piják píšu Hegerovi: Namiesto vyhodených miliónov a mŕtvych ľudí máme účinné opatrenia a nulové náklady!

Boj proti koronavírusu stál aj Slovensko milióny eur. A to nielen teraz, na očkovaní, ale aj predtým počas testovacích manévrov. Nehovoriac už o tom, koľko ľudí zomrelo zbytočne iba pre to, že neboli liečení ešte predtým, ako sa dostali do nemocnice. Toto všetko bolo zbytočné!

Mesík a Piják píšu Hegerovi: Namiesto vyhodených miliónov a mŕtvych ľudí máme účinné opatrenia a nulové náklady!

To, že to bolo zbytočné si myslia aj lekári Juraj Mesík a Michal Piják, ktorí sú nielen odporcami testovania a vakcinácie, ale najmä zástancami účinnej liečby liekom Ivermectin. Keďže náš naši vládni politici aj nimi vybraní „odborníci“ na boj s koronavírusom varujú pred „smrtiacou“ jeseňou, rozhodli sa Mesík s Pijákom napísať premiérovi Eduardovi Hegerovi otvorený list, ktorý zverejnil Mesík v statuse vo svojom profile.

Štyri účinné opatrenia s prakticky žiadnymi rizikami pre ľudí

Mesík v statuse pripomína, že 26. augusta uplynulo presne 10 mesiacov od uverejnenia tragického dokumentu „Terapeutický manažment pacientov s COVID – 19“. S kolegom doktorom Michalom Pijákom sa preto obrátili spoločným otvoreným listom na premiéra Eduarda Hegera. „Vzhľadom na očakávané výrazné zhoršenie epidemickej situácie na Slovensku po nadchádzajúcich masových zhromaždeniach pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku a s blížiacim sa nástupom jesene, sa na Vás obraciame priloženým otvoreným listom, ktorý obsahuje návrh na štyri účinné opatrenia s prakticky nulovými rizikami pre obyvateľov Slovenska a s nulovými nákladmi pre štátny rozpočet Slovenskej republiky,“ píšu obaja lekári v úvode listu premiérovi Hegerovi, ktorému zároveň navrhujú, že v prípade záujmu o ich podrobnejšiu argumentáciu sa s ním radi osobne stretnú.

„Presne pred 10 mesiacmi vláda Slovenskej republiky uverejnila dokument „Terapeutický manažment pacientov s COVID-19“ ktorým prikázala našim ambulantným lekárom neliečiť pacientov s Covidom a do dusiacich sa potom v nemocniciach pichať neúčinný liek remdesivir s cenou cez 2100 eur. Následky tohto rozhodnutia boli a sú katastrofálne. Po oficiálne viac ako 12 500 obetiach COVID-19 (…) sú septembrové masové podujatia ďalší mimoriadne riskantný krok, ktorý môže stáť životy tisíce občanov, a spôsobiť ďalšiu vlnu ekonomickej devastácie Slovenska,“ píšu Mesík s Pijákom v úvode otvoreného listu.

Návrhy s takmer nulovými nákladmi z prostriedkov štátneho rozpočtu

Mesík s Pijákom uvádzajú fakt, že nikde na svete nedosiahla masová vakcinácia deklarovaný cieľ kolektívnej imunity a očkovaní ľudia sú rovnakými šíriteľmi koronavírusu, ako neočkovaní. „Vzhľadom na vyššie uvedené riziko, do ktorého ako premiér vediete občanov Slovenskej republiky, Vás žiadame o urýchlené uskutočnenie týchto jednoduchých a lacných opatrení na odvrátenie najhoršieho scenára vývoja epidémie na jeseň a v zime 2021/2022. Na rozdiel od desiatok miliónov eur, ktoré Vaša vláda minula na vakcinačnú lotériu a marketingovú kampaň v masmédiách, majú naše návrhy nulové náklady z prostriedkov štátneho rozpočtu,“ píšu obaja lekári, ktorí vzápätí premiérovi pripájajú aj štyri nimi navrhované opatrenia:

1. Bezodkladné zavedenie programu sezónnej (september až marec) fortifikácie potravín vitamínom D podľa fínskych noriem.

2. Zabezpečenie sledovania hladín sérového vitamínu D u všetkých občanov nad 60 rokov a u všetkých ľudí s obezitou, cukrovkou a ďalšími rizikovými faktormi pre covid.

3. Bezodkladné zabezpečenie dostupnosti a dostatočných zásob calcifediolu, alfakalcidolu a prípadne iných rýchlo účinných foriem vitamínu D v lekárňach na Slovensku.

4. Umožnenie voľného predaja liečiva ivermektín v slovenských lekárňach bez lekárskeho predpisu.

Na záver otvoreného listu Mesík s Pijákom konštatujú, že plná zodpovednosť za ďalší vývoj na Slovensku v nasledujúcich mesiacoch leží výlučne na pleciach premiéra a politikov, nie na pleciach radcov, ktorých rady priviedli Slovensko do najväčšej katastrofy roku 2020/2021.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články