16.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

Pietna spomienka na gen. Milana Lučanského: Nenecháme to tak, hovorí jeho syn Adam o záveroch vyšetrovania

Pietna spomienka na gen. Milana Lučanského sa bude konať dnes (v piatok, 30.12.2022) o 14:00 hod. na Národnom cintoríne v Martine.

Kauza LUČANSKÝ: Uznesenie o ZAMIETNUTÍ sťažnosti voči zastaveniu trestného stíhania vo veci zabitia a zneužitia právomoci verejného činiteľa (dokument)

„Dva roky sa domáhame dookola, aby boli vykonané nami navrhované dôkazy – márne. Nakoniec prokurátor zhrnie naše argumenty a dodá, že zamietnuté a v ničom nevidí problém,“ povedal nám dnes syn nebohého generála Adam Lučanský. „Nenecháme to tak. Spolu s vyhlásením prehlásenia „stalo sa to tak ako som povedala“ (p. Kolíková) a s razítkom prokurátora vyvstávajú ďalšie otázky. Keby aspoň bolo vyhovené našim pripomienkam, pochybnosti odstránené, tak by sme závery prokuratúry prijali. Lenže pri tak závažných pochybnostiach, protiprávnom konaní znalca, sporných výpovedí, pochybujeme o legitímnosti vyšetrovania. Dalo by sa to nazvať „vyšetrovanie do stratena“, dúfajúc, že verejnosť na to zabudne,“ dodal.

Pietna spomienka na gen. Milana Lučanského: Nenecháme to tak, hovorí jeho syn Adam o záveroch vyšetrovania
Syn policajného generála Adam Lučanský (vľavo) ani právny zástupca rodiny Miroslav Radačovský neveria, že Milan Lučanský si zranenia pred smrťou spôsobil sám, rovnako tak, že sa sám obesil. Zdroj: screenshot video

Zaujímalo nás, ako teda vyšetrovanie okolností smrti jeho otca vlastne skončilo.
„Neboli odstránené pochybnosti. Využijeme, samozrejme, všetky ďalšie právne prostriedky. Samotný prokurátor konštatoval pochybenie znalca, akoby sa nič nestalo.“ S čím teda rodina Lučanských vstupuje do nového roka 2023? „Do nového roka vstupujeme s bojom za spravodlivosť, lebo to, čo dorába vláda a všetci poskokovia, hraničí s ukradnutím štátu. Referendum podľa mňa osobne nepomôže, načasovanie nevychádza v prospech, skôr, ak tak voľby, otázne je, či vôbec budú…,“ dodal Adam Lučanský.

Pietna spomienka na gen. Milana Lučanského: Nenecháme to tak, hovorí jeho syn Adam o záveroch vyšetrovania

Prečítajte si aj:

Miroslav RADAČOVSKÝ: Vyjadrenie k úniku trestného oznámenia v kauze Lučanský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články