16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Českí lekári sa vzbúrili a vyzývajú: Ukončite pandemický stav a nechajte ľudí žiť normálnym životom bez obmedzenia!

Ľudia už majú obmedzení týkajúcich sa koronavírusu plné zuby. A zdá sa, že toho majú dosť už i samotní lekári. V Česku sa dokonca vzbúrili a otvorene vyzývajú vládu, aby už konečne pandemický stav ukončila.

https://zlatyspendlik.cz/vyzva-lekaru-a-odborniku-zabyvajicich-se-problematikou-nemoci-covid-19-update-pripojil-se-prof-mudr-jan-pirk-drsc-lekar-kardiochirurg/

Výzvu pre českú vládu podpísala asi tridsiatka tamojších lekárov, s ktorou ale súhlasia aj ďalší ich kolegovia. Výzva je totiž výsledkom konsenzu lekárov praktických odborov aj zástupcov z akademických radov a je pokračovaním petície, ktorá bola prednesená petičnému výboru parlamentu v apríli tohto roku. Vtedy však bola ignorovaná. Výzvu lekári zverejnili na portáli zlatyspendlik.cz a pridali aj mená tých, ktorí za ňou stoja.

Oveľa väčším ohrozením ako Covid sú následky drastických opatrení vlády

„Ako lekári, odborníci iných špecializácií a občania cítime povinnosť vyjadriť sa ku koronavírusovej kríze, ktorá ťažko dopadla na našu krajinu. Sme si plne vedomí vážnosti situácie i zdravotných rizík, ktoré so sebou prináša,“ píšu v úvode výzvy českí lekári, ktorí však oveľa väčšie ohrozenie celkového zdravia obyvateľov vidia v následkoch drastických vládnych opatrení ako v samotnej chorobe Covid-19. „Po roku a pol je zrejmé, že krajiny s liberálnym prístupom (Švédsko) nedopadli horšie ako krajiny s reštriktívnym prístupom (ČR). V poslednej dobe je odstrašujúcim príkladom Austrália, kde neuveriteľné reštrikcia môžu vyústiť v spoločenskú a / alebo zdravotnú krízu, pokiaľ nedôjde k zmene prístupu austrálskej vlády,“ konštatujú lekári, ktorí z medicínskeho hľadiska nevidia dôvod k pokračovaniu reštriktívnych opatrení a dôrazne žiadajú vládu ukončiť pandemický stav a začať konečne rešpektovať svoje vlastné pravidlá (tzv. Rozvolňovací balíky). Podľa nich totiž Česi už niekoľko týždňov mali žiť normálnym životom bez obmedzenia.

https://www.nitranoviny.sk/koho-pocuva-minister-lengvarsky-pri-odporucani-ockovania-lekari-to-zjavne-nie-su/

Ako lekári a odborníci sme zdesení predovšetkým nasledujúcimi faktami:

1) rezignovalo sa na základy klinickej medicíny. Miesto anamnézy, klinického vyšetrenia a laboratórneho nálezu je diagnostikovaná „chorob““ na základe jediného výteru z nosohltana zle nastaveným PCR testom. Táto „choroba“ je zisťovaná aj u úplne zdravých ľudí, ktorí sú neustále nezmyselne a draho plošne testovaní, a to vrátane detí.

2) Všetci zdraví ľudia sú na základe prezumpcie viny považovaní za infekčných, kým nedokážu tzv. Bezinfekčnosť – a to pomocou postupov, ktoré žiadnu bezinfekčnosť preukázať nemôžu. Potvrdenie o bezinfekčnosti tak dostanú napríklad očkovaní, bez toho aby bola ich bezinfekčnosť preukázaná.

3) Lživo sa tvrdí, že imunita po očkovaní je lepšia a dlhšia ako imunita po prekonaní choroby. Toto tvrdenie popiera publikované údaje aj samotné základy imunológie.

4) Sme svedkami porušovania Hippokratovej prísahy – je vyvíjaný tlak na nedodržiavanie lekárskeho tajomstva, reštriktívne opatrenia sú zneužívané proti zákonom ľudskosti, lekárska etika dostáva vážne trhliny a sú porušované odporúčaní WHO aj ďalších autorít vrátane verdiktov súdu.

5) Od začiatku sú návrhy na lacnú liečbu odmietané bez bližšieho skúmania a čakanie na všespásnu vakcínu sa po dlhé mesiace stalo modlou. Politici si sčasti prisvojili kompetencie k diagnostike, liečbe a prevencii.

https://www.nitranoviny.sk/nadej-uz-dvadsat-rokov-sa-pouziva-liek-ktory-nas-chrani-pred-covidom-tvrdia-ceski-lekari/

6) Po pol roku je zrejmé, že dobrovoľnosť vakcíny bola len ďalším klamstvom. Je vyvíjaný nátlak na očkovanie, aj keď je už zrejmé, že vakcína nie je účinná v prevencii prenosu nákazy.

7) Vakcíny sú experimentálne, nemajú doteraz ukončenú tretiu fázy klinických štúdií, za možné budúce nežiaduce účinky farmaceutické firmy neručia. Očkovanie na staniciach a v obchodných centrách, bez spísania anamnézy, bez dôkladného vyšetrenia a poučenia očkovaného je v rozpore so zásadami lekárskej profesionality a etiky.

8) Celá epidémia je prezentovaná jednostranne, nie je pripúšťaná slobodná diskusia, objavuje sa cenzúra, experti s oponentskom názory sú umlčovaní, dehonestovaní a označovaní za dezinformátorov, odmietačo či popieračov, čím sa slovník oficiálnej propagandy nápadne priblížil slovníku totalitnej strany z obdobia pred rokom 1989.

9) Ľudia sú už rok a pol strašení neuveriteľnou mediálnou masážou, na ktorej sa bohužiaľ podieľajú aj lekári a porušujú tým jednu z hlavných zásad medicíny – predovšetkým neškodiť. Primum non Nocera.

10) Vláda nie je schopná odpovedať na základnú otázku – kedy opatrenia skončia. Je zrejmé, že ani nulový počet pozitívnych testov nepovedie k ukončeniu reštrikcií, pretože „čo keby“. Tento postup je natoľko arogantný a hlúpy, že vzbudzuje podozrenie, že ide o zámerný plán na oklieštenie ľudských práv a slobôd.

https://www.nitranoviny.sk/dalsi-skandalozny-pocin-lekarky-odmietla-osetrit-pacienta-len-preto-ze-nemal-test-a-nebol-ockovany/

Zastavte túto absurdnú hru a zrušte vyhlásené opatrenia

„Vieme, že rovnaký názor na súčasné dianie v Českej republike má nielen obrovská skupina ľudí, spojených pod Štandard Zlatého špendlíka, alebo pod hlavičkou Zdravého fóra, ale ozýva sa čím ďalej viac vedúcich pracovníkov rôznych úradov, podnikov, riaditeľov škôl, učiteľov, vedcov, zdravotníkov. Títo ľudia sú nespokojní so súčasnou situáciou a chcú konečne racionálne debatu, a hlavne návrat do normálu,“ konštatujú tiež signatári výzvy, ktorú zaslali českej vláde.

„Naliehavo žiadame vládu: zastavte túto absurdnú hru a zrušte opatrenia podobne ako Veľká Británia či Dánsko. Vráťte späť kompetencie lekárom a krajským hygienikom a postupujte rovnako ako pri epidémii inej virózy, pretože sezónne respiračné choroby s nami zostanú a musíme sa s nimi naučiť žiť,“ píšu v samom závere výzvy českí lekári a doktori, z ktorých tridsiati sa pod ňu aj podpísali.

https://www.nitranoviny.sk/tisickam-lekarov-je-odopierane-pravo-poskytovat-liecbu-svojim-pacientom-j-mesik-zverejnil-deklaraciu-lekarov/

MUDr. Vladimír Čížek, lekár a predseda etickej komisie, Prof. MUDr. Jiří Beran CSc., Lekár, epidemiológ a vakcinológ, MUDr. Jan Brodníček, praktický lekár, pneumológ, MUDr. Petra Černá, lekárka, pediater, MUDr. Martin Čížek, lekár, MUDr. Jana Dumková, odborná asistentka, MVDr. Václav Fejt, mikrobiológ, MUDr. Ladislav Fiala, lekár, internista, RNDr. Tomáš Fürst Ph.D., matematik, MUDr. Miroslav Havrda, lekár, MUDr. Jan Hnízdil, lekár,

https://www.nitranoviny.sk/doktor-hnizdil-v-snahe-o-zachovanie-zdravia-je-skryta-snaha-okliestit-prava-cloveka-na-plnohodnotny-zivot/


MUDr. Hana Hrbáčová, lekárka, MUDr. Vladimír Chodura, lekár, primár očnej kliniky, Doc. RNDr. Arnošt Komárek Ph.D., matematik, bioštatistik, MUDr. Jaroslav Konečný, praktický lekár, MUDr. Lukáš Korbel, lekár, neurológ, RNDR. Zuzana Krátka Ph.D., imunologička, MUDr. Stanislav Kubů, hematológ a biochemik, MUDr. Jarmila Kudová, lekárka, virologička, MUDr. Kateřina Lucká, lekárka, MUDr. Soňa Peková Ph.D., molekulárnej genetička a mikrobiologička, MUDr. Marcela Pěčková, lekárka odberového centra, Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc., lekár, kardiochirurg, MUDr. Šimon Reich, lekár, MUDr. Hana Štefaničová, lekárka, kardiologička, Mgr. David Šubík, sociológ, MUDr. Jan Tomčík, lekár, neurológ, MUDr. Radek Tomčík, lekár, internista, MVDr. Jiří Urbánek, exriaditeľ predaja a marketingu vo farmaceutickom priemysle, MUDr. Hana Zelená Ph.D., lekárka, virologička.

foto: kjpargeter

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články