23.1 C
Nitra
utorok, 21 mája, 2024

Doktor Hnízdil: V snahe o zachovanie zdravia je skrytá snaha oklieštiť práva človeka na plnohodnotný život

Pandémia koronavírusu nás sprevádza už takmer dva roky. Je ale skutočná, alebo je to len nafúknutá bublina farmaceutických firiem a ich lobistov na zisk obrovských miliárd eur či dolárov? Tak či onak, situácia s COVID-19 a bojom proti nemu je obalená do rozličných absurdností a zatajovania skutočnosti.

Doktor Hnízdil: V snahe o zachovanie zdravia je skrytá snaha oklieštiť práva človeka na plnohodnotný život
Jan Hnízdil, FB

Za ukončenie agónie s COVID-19 sú mnohí vedci a lekári, podľa ktorých nie je už dôvod na drastické opatrenia. Aj český doktor Jan Hnízdil je presvedčený, že pandémia sa môže ukončiť zo dňa na deň. Nad tým prečo tomu tak nie je sa zamýšľa vo svojom blogu v ktorom dochádza k názoru, že všetko to, čo sa odohráva okolo koronavírusu sa dotýka samej podstaty existencie ľudstva.

Život v prehlbujúcej sa neslobode prestáva byť životom hodným tohto slova

Doktor Hnízdil hneď v úvode priznáva že je bytostne presvedčený, že to, čo sa odohráva teraz v podstate na celom svete sa dotýka samej podstaty existencie ľudstva, podstaty života. „Myslím si, že si málo uvedomujeme, do akej miery ide o život teraz i nám. Veď život v prehlbujúcej sa neslobode prestáva byť životom hodným hĺbky významu tohto slova,“ konštatuje lekár, internista, ktorý má za to, že za vznešenými slovami v snahe o zachovanie zdravia je skrytá snaha oklieštiť práva človeka na plnohodnotný život. „Že je na nás, obyvateľoch tejto planéty, uplatňovaný prastarý princíp pomaly varené žaby. Pomaly, aby z hrnca nevyskočila, aby si na narastajúcu teplotu len pomaly zvykala a nechala sa uvariť,“ prirovnáva lekár to, čo sa okolo nás a s nami deje. 

https://www.nitranoviny.sk/daniel-landa-v-nemecku-uz-zuri-covidova-totalita-toto-policia-robit-nemoze/

„Pomaly, krok za krokom, je nám vnucovaná predstava, že sa pod vedením múdrych všetko vyvíja dobre, ešte je to znesiteľné. Ešte máme možnosť sa vonku prechádzať, a dokonca nie sami, ešte si môžeme dôjsť na nákup, ešte … Ale, všetkého do času? Veď už sú skupiny ľudí (profesne orientovaných), ktoré museli očkovanie proti Covidu podstúpiť pod hrozbou straty zamestnania. A úvahy o plošnom očkovaní pomaly ale isto nadobúdajú na realite napríklad v Taliansko,“ píše Hnízdil. „A čo zámer vicepremiéra Thomasa Strobla zo spolkovej krajiny Badensko – Württemberska zaviesť lockdown iba pre neočkovaných? Toto je prirodzená reakcia politika zodpovedného za zdravie už očkovaných, tých uvedomelých, teda za všeobecné blaho?“ pýta sa lekár.

https://www.nitranoviny.sk/sokujuce-slova-lekara-pandemia-covidu-by-sa-dala-ukoncit-zo-dna-na-den-hovori-doktor-hnizdil/

Očkovanie proti Covidu je len zásterkou snahy mocných o ovládnutie našej mysle

„Navrhovaný zákaz vstupu napr. do reštaurácie bez ohľadu na to, či sa dotyčný preukáže negatívnym testom na koronavírus len dokresľuje, akými cestami sa uberajú myšlienky menovaného. Predzvesť táborov pre nedisciplinovaných? Ani táto správa nestojí za pozastavenie?“ kladie ďalšie otázky lekár, ktorý je presvedčený, že očkovanie proti Covidu je len zásterkou snahy mocných o ovládnutie našej mysle.

https://www.nitranoviny.sk/ako-odolat-a-zdolat-covid-19-tieto-rady-doktora-liptaka-by-vam-k-tomu-mali-pomoct/

„Globalizácia sveta vykonala svoje aj v spojení s Covidom. A tak sa utiekame sami pred sebou, snažíme sa prehlušiť hlas svedomia a vzďaľujeme sa od seba navzájom. V stále viac rozdeľovanej spoločnosti ubúda príležitostí dopriať si priestor pre vypočutí sa navzájom,“ myslí si doktor Hnízdil, podľa ktorého stojíme na rázcestí a je na nás aby sme sa rozhodli, ktorou z ciest sa vyberieme.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články