19.8 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Nádej: Už dvadsať rokov sa používa liek, ktorý nás chráni pred Covidom, tvrdia českí lekári

Lekári Fakultnej nemocnice v Ostrave klinickou štúdiou zistili, že už viac ako dvadsať rokov je registrovaný a používaný liek Imunor, ktorý je účinný aj v ochrane proti chorobe COVID-19!

https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/imunor-ostrava-studie-covid-koronavirus-imunita-bystron.A210624_614521_ostrava-zpravy_pjen

Ostravskí lekári a najmä ich najnovšie zistenia tak môžu výrazne zasiahnuť do liečby COVID-19. Podľa ich klinických štúdií je totiž liek Imunor, ktorý je už viac ako dvadsať rokov registrovaný a používaný, účinný aj pri ochrane proti COVID-19. A čo je úplne skvelé, prípadný priebeh ochorenia u ľudí, ktorí tento liek užívajú, je veľmi mierny, informuje o tom portál ides.cz.

Imunor aktivuje prirodzenú imunitu proti COVID-19, vrátane jeho variantov

V ostravskej nemocnici sa do štúdie zapojilo 53 zdravotníkov rôzneho veku, ktorí na lôžkových oddeleniach alebo v ambulanciách prichádzali do kontaktu s pacientmi infikovanými koronavírusmi. „Zapojená skupina od januára do marca tohto roka pravidelne užívala registrovaný liek Imunor, pričom za celé sledované obdobie ochoreli ľahkou formou choroby COVID-19 len dve zdravotníčky,“ skonštatoval primár oddelenia klinickej imunológie a alergológie Fakultnej nemocnice Ostrava Jaromír Bystroň, ktorý výskum inicioval. Štúdiu schválenú Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv a etickou komisiou nemocnice Bystroň inicioval v čase, keď v práci pre nakazenie koronavírusom chýbalo množstvo lekárov, zdravotných sestier aj ošetrovateľov. Liek ale v Česku zatiaľ zdravotné poisťovne plne hradia len pacientom s poruchou bunkovej imunity.

„V sledovanom súbore zdravotníkov, ktorí užívali Imunor, ochoreli iba dve zdravotníčky a obe sa po ľahkom priebehu choroby vrátili do práce po štrnástich dňoch,“ dodal primár, podľa ktorého príznaky boli u nich výrazne miernejšie aj v porovnaní s chorými rodinnými príslušníkmi zo spoločnej domácnosti. Imunor aktivuje prirodzenú imunitu a podľa primára Bystroňa štúdia dokázala, že tento liek podaný preventívne môže aktivovať bunkovú imunitu proti vírusu SARS-CoV-2, vrátane jeho rôznych variantov aj proti iným vírusom. 

foto. zenain.cz

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články