12.1 C
Nitra
piatok, 17 mája, 2024

Blaha nekompromisne: Nemôžeme dopustiť, aby sa Slovensko stalo prvým terčom vo vojne, do ktorej nás Američania ženú!

Dohoda o obrannej spolupráci s USA, ktorú by chceli podpísať ministri Ivan Korčok a Jaroslav Naď postavila do pozoru množstvo Slovákov. Všetci ako jeden tvrdia, že žiadne cudzie vojská na našom území nechceme. Podarí sa Slovákom túto zmluvu s diablom stopnúť?

Kontroverzná „Dohoda o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou SR a vládou USA“ vzbúrila žlč mnohým Slovákom. Niektorí politici, ale aj analytici, síce ukazujú, že vznikala už na vlády Roberta Fica, Smer-SD to však odmieta. Jasné NIE tejto dohode hovorí aj podpredseda strany Ľuboš Blaha. Vysvetlenie, prečo sa k tomu tak stavia, dáva v statuse, ktorý je opäť plný nielen argumentov, ale i útokov na súčasnú koalíciu a prezidentku Čaputovú.

Nikdy nemôžeme dopustiť narušenie suverenity Slovenskej republiky

Podľa Ľuboša Blahu to povedal Robert Fico za celý Smer-SD, ktorý chce tvrdo bojovať proti obrannej dohode s USA. „Je to judášska zmluva, ktorá likviduje našu národnú suverenitu,“ formuluje jasne Blaha ich názor na zmluvu. To najdôležitejšie, čo vraj šéf smerákov povedal, bolo jasné varovanie do budúcnosti – ak by Hegerova vláda túto zmluvu násilne pretlačila, oni ju, keď sa dostanú do vlády, zrušia. „Nech to vo Washingtone vedia, a nech to rovno sami zrušia,“ prízvukuje Blaha, podľa ktorého Americká armáda môže podľa tejto škandalóznej dohody na Slovensko doviezť čokoľvek bez toho, aby to mohol štát vôbec kontrolovať. Jadrové, chemické aj biologické zbrane. „Vláda sa dočista zbláznila? Americké tanky sa tu môžu promenádovať a nikto ich nemôže kontrolovať. Tomuto sa v politologickej literatúre hovorí – okupácia,“ konštatuje podpredseda Smeru-SD a dodáva, že ak toto Naď s Korčokom spískali, musia za to niesť trestnoprávnu zodpovednosť.

Dohoda o obrannej spolupráci s USA: Takéto sú podmienky spolupráce najmenej na desať rokov

„Pred pár dňami v Poľsku opitý americký vojak zmlátil poľskú policajtku a poľskému policajtovi zlomil ruku. Keby platila Naďova dohoda s USA, tak ho na Slovensku ani nemôžeme stíhať. Toto tu chce Čaputová?“ pýta sa Blaha, podľa ktorého Smer otvorene vyhlasuje, že takúto dohodu nikdy nepodporí. „Nikdy nemôžeme dopustiť narušenie suverenity Slovenskej republiky a de facto trvalú prítomnosť cudzích vojsk na našom území. Slovensko sa dnes musí zjednotiť proti okupácii,“ vyzýva smerák, podľa ktorého nie je čas na vzájomné rozpory. „Áno, už v minulosti sa Američania snažili o obrannú dohodu, ale Smer ju spolu s SNS zastavil. Sám som proti tejto dohode bojoval ako lev a do detailov si to pamätám. Američania narazili na nás a prehrali,“ vysvetľuje Blaha a dodáva, že takúto dohodu odmietli, rovnako ako odmietli americké vojny v Iraku či Juhoslávii.

Kam sa podela vaša česť a zodpovednosť? Predáte Slovensko za 100 miliónov? Nehanbíte sa? Pýta sa Eduard Chmelár našich politikov

Našou jedinou šancou je spoločne bojovať proti obrannej dohode s USA

„Vždy sme stáli na strane Slovenska a mieru a v roku 2020 sme sa očistili od všetkých, ktorí veci vnímali inak. Odmietame eskaláciu konfliktu s Ruskom. Ruskú federáciu považujeme za priateľov a považujeme za choré, aby USA rozmiestňovali svoju armádu na hraniciach s Ruskom a ešte pišťali, že Rusko niekoho ohrozuje. Nie je to Rusko, ktoré rozmiestňuje svoje armády v Mexiku či v Kanade. Sú to Američania, ktorí presúvajú zbrane k ruským hraniciam a ohrozujú bezpečnosť Európy. A my nemôžeme dopustiť, aby sa Slovensko stalo prvým terčom vo vojne, do ktorej nás Američania ženú,“ píše ďalej podpredseda Smeru-SD.

Harabin sa opäť bije za Slovákov. Tentokrát dáva na podpis hromadnú pripomienku k „Dohode“ o spolupráci v oblasti obrany medzi Slovenskom a USA

„Keď som videl, ako na Ukrajine 1. januára pochodovali neonacisti s vlajkou Banderu, tak sa pýtam – to chce vážne niekto podporovať ukrajinských neofašistov? To vážne niekto chce podporovať americké vojny? My v Smere budeme – tak ako vždy – tvrdo bojovať proti tejto vazalskej vláde, vrátane prezidentky Čaputovej, ktorá chce predať našu suverenitu za misu šošovice. Je veľkou otázkou, či si ich administratíva USA nekúpila,“ pokračuje v ostrej kritike Blaha, podľa ktorého rovnaký otáznik platí pre médiá.

„To, čo na dnešnej tlačovke vyvádzala Markíza, vyvoláva vážnu otázku: to za toto dostávajú milióny od vlády na vakcinačnú kampaň? Keď sa pozrieme, komu patrí Denník N, vidíme firmu prepojenú na USA. Keď sa pozrieme, komu patrí SME, vidíme Sorosovu firmu z USA. Tódovú vyznamenáva americká veľvyslankyňa, liberálne médiá sú podporované Američanmi. Čudujete sa potom, že kopú do Smeru, ktorý odmietol dohodu s USA? Čudujete sa potom, že ešte aj z Maroša Žilinku už robia ruského agenta? Čudujete sa, čo tieto skorumpované médiá páchajú?“ pýta sa úplne natvrdo Blaha, podľa ktorého dnes nemôžeme veriť Čaputovej, Hegerovi ani médiám. „Sú v ťažkom konflikte záujmov a slúžia Amerike, nie Slovensku,“ prízvukuje smerák a na samý záver dodáva: „Našou jedinou šancou, ako slovenských ľavičiarov a vlastencov, je spoločne bojovať proti obrannej dohode s USA. Robert Fico dnes jasne ukázal, že Smer bude vždy stáť na strane Slovenska a národnej suverenity!“

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články