15.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Becík: Tatravagónka Tlmače príjme viac ako 600 ľudí a vyrábať budú v revitalizovaných priestoroch

Vysúkal si rukávy a pustil sa do práce. Nový nitriansky župan Branislav Becík sľuboval ľuďom pred voľbami zmenu k lepšiemu, a tá, zdá sa, prichádza. Jeho výjazdy po Nitrianskom kraji sú nielen pomerne časté, ale badať v nich aj snahu pomôcť celému regiónu a ľuďom v ňom.

Branislav Becík bol pred poslednými komunálnymi voľbami „rebelom“, ktorý poukazoval na mnohé nedostatky nielen pri riadení štátu, ale aj celej situácie v ňom. On sám by to vraj robil lepšie. A ako povedal, tak zatiaľ aj koná. Ako píše v statuse na sociálnej sieti, naposledy sa bol pozrieť v Tatravagónke Tlmače, kde zisťoval situáciu a prípadne aj možnosti ako a či netreba nejako pomôcť. Resumé z jeho výjazdu je jasné – Nestavajme na „zelenej lúke“, ale využívajme už existujúce budovy.

Becík: Tatravagónka Tlmače príjme viac ako 600 ľudí a vyrábať budú v revitalizovaných priestoroch
Nový nitriansky župan Branislav Becík (v strede) navštívil Tatravagónku Tlmače, ktorá chce v tomto roku prijať viac ako 600 nových zamestnancov. Zdroj: FB / Branislav Becík

Do roka vyrobia 750 nových vagónov

V utorok 21. marca navštívil nitriansky župan Tatravagónku v Tlmačoch. „Tento podnik výroby železničných vagónov s bohatou tradíciou tu bude rozširovať svoju prevádzku. Nezačína pritom však od nuly. Tzv. „brownfield investment“, čiže využitie existujúcich budov, je celosvetovo vítaným prístupom. Som rád, že sa preň rozhodlo aj vedenie v Tlmačoch. Pri otváraní novej prevádzky využijú svoje aktuálne priestory a nebudú budovať nové haly, keď dokážu revitalizovať už stojace priestory,“ informuje v úvode Becík, podľa ktorého tým tiež veľmi urýchlia spustenie prevádzky.

Župan Becík jasne: Zdravý rozvoj sa dá dosiahnuť jedinou cestou – počúvať svoj národ

Vlani sa v podniku v Tlmačoch podľa Becíka vyrobilo 250 vagónov, tento rok sa výroba zvýši. „Do roka by to malo priniesť 750 nových železničných vagónov. Nárast výroby je spätý s náborom nových zamestnancov, ktorých sa plánuje prijať viac než 600. Som rád, že sa v našom kraji pristupuje k zmenám s ohľadom na ekologické aj ekonomické faktory, a že sa navyše zvýši zamestnanosť a spokojný život našich obyvateľov,“ skonštatoval na samý záver nitriansky župan Branislav Becík.

Nitriansky župan Becík chce vysielať priame TV prenosy zo zastupiteľstva. A ľudia sú za!

TATRAVAGÓNKA Tlmače spol. s r.o. sa zaoberá strojárskou výrobou a výrobou koľajových vozidiel pre nákladnú železničnú dopravu. Nová prevádzka v Tlmačoch nadväzuje na dlhú tradíciu strojárskej výroby v regióne Dolného Pohronia v spojení s bohatými skúsenosťami s vývojom a výrobou moderných nákladných železničných vagónov v rámci skupiny TATRAVAGÓNKY Poprad. Zvyšujúci sa dopyt po doprave materiálov a tovarov po železnici v rámci Európy a Ázie zabezpečuje stabilný a dlhodobý dopyt po výrobkoch spoločnosti a zaručuje jej zamestnancom perspektívne a stabilné pracovné podmienky.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x