-7.9 C
Nitra
pondelok, 6 februára, 2023

Nitriansky župan Becík chce vysielať priame TV prenosy zo zastupiteľstva. A ľudia sú za!

Súčasní politici by si určite želali, aby občania o ich práci vedeli čo najmenej, lebo tým by si urobili obraz o ich práci. Všetci majú síce plné ústa rečí o tom, že ba práve naopak, oni chcú byť transparentní, ale akonáhle sa ľudia začnú hlbšie zaujímať o to, ako a čo robia, v momente nachádzajú množstvá výhovoriek ako o tom radšej nehovoriť a neinformovať.

Nitriansky župan Becík chce vysielať priame TV prenosy zo zastupiteľstva. A ľudia sú za!
Zdroj: FB / Branislav Becík

Zasadnutia poslancov v parlamente si môžu občas pozrieť Slováci či už v priamom prenose alebo zo záznamu vo verejnoprávnej televízii, z krajských zastupiteľstiev sa však prenosy nerobia. Zmeniť by to chcel nový nitriansky župan Branislav Becík, ktorý sa netají ambíciou otvoriť svoj úrad a zasadnutie krajského zastupiteľstva ľuďom, ktorí by tam mali väčšiu kontrolu práce svojich volených zástupcov. Informuje o tom aj v statuse po prvom zasadnutí župného parlamentu.

Mesto Nitra: Interní zamestnanci nie sú odborne spôsobilí alebo nemajú žiadne skúsenosti (?!), výsledky kontroly Inšpektorátu práce

Becík bije na poplach, situácia v ambulantnom sektore v nitrianskej župe je kritická

V pondelok 23. januára absolvovali novozvolení poslanci Nitrianskeho samosprávneho kraja spolu so županom prvé riadne zastupiteľstvo. „Do budúcna plánujeme tieto hlasovania pre vás, občanov, vysielať naživo. Ako predseda NSK si prajem byť k vám bližšie a otvorený. Práve vy, obyvatelia nášho kraja ste našim zrkadlom a naša práca je záväzkom zodpovednosti pre vás,“ napísal v krátkom statuse Branislav Becík, ktorý sa vzápätí verejnosti v celom Nitrianskom kraji spýtal: „Mali by ste záujem pozerať Zastupiteľstvo v živom prenose?“ Reakcia ľudí v diskusii bola jednoznačná. Áno, obyvatelia Nitrianskeho kraja by takúto možnosť iba privítali a sú jasne ZA.

Nitriansky župan Becík chce vysielať priame TV prenosy zo zastupiteľstva. A ľudia sú za!
Zdroj: FB / Branislav Becík

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 votes
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Budeme radi za vaše názory, prosím komentujte.x