30.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Vráble: Vlani sa podarilo vytriediť vyše 48 percent odpadov

Mestu Vráble sa v priebehu minulého roka podarilo dosiahnuť mieru triedenia odpadu na úrovni 48,33 percenta. Ako informovala radnica, vlani mieru vyseparovaného odpadu značne ovplyvnilo zavedenie zálohovania plastových fliaš a kovových nápojových obalov.

Mestu sa v priebehu roka darilo vylúčiť zo zmesových komunálnych odpadov predovšetkým plastové a kovové obaly, tetrapaky, sklo, papier, kuchynské odpady, biologicky rozložiteľný odpad zo záhrad, vykúpené kovy, drevo, elektroodpad, drobný stavebný odpad i nebezpečné odpady. „Veľkým pozitívom je zníženie množstva zmesového komunálneho odpadu, ktorý bol vyvezený na skládku. V porovnaní s rokom 2021 to bolo takmer o 149 ton menej,“ uviedol mestský úrad.

Podľa radnice je pozitívny trend v separácii odpadov vo Vrábľoch badateľný posledné tri roky a množstvo vyseparovaného odpadu chce mesto ďalej zvyšovať. „Jedným z našich cieľov je zvýšenie miery vytriedenia odpadov na úroveň 50 a viac percent. To so sebou prinesie finančný efekt v podobe zníženia sadzby poplatku za uloženie zmesových komunálnych odpadov na skládku,“ doplnila radnica.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x