21.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Becík sa opäť hnevá: Ochrana zdravia slovenských občanov túto bandu zapredancov nezaujíma, a nikdy ani nezaujímala! (VIDEO)

„Pokojnú“ hladinu slovenskej politickej scény v ostatných dňoch rozvíril nielen dovoz ukrajinskej pšenice, ale aj jej spracovanie v mlyne Kolárovo. Problém však bol nielen s tým, že pšenica z Ukrajiny u nás nemala čo hľadať, ale aj to, že bola kontaminovaná nad povolenú normu, a aj to, že z nej v Kolárove mali urobiť múku.

Kritiku za tento škandál si najmä od opozičných politikov odniesol nielen dočasne poverený premiér Eduard Heger, ale i rovnako dočasne poverený minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan. Medzi veľkých kritikov sa zaradil aj nitriansky župan Branislav Becík, ktorý sa nielen v statuse, ale aj vo videu poriadne oprel o oboch už spomínaných politikov.

Becík sa opäť hnevá: Ochrana zdravia slovenských občanov túto bandu zapredancov nezaujíma, a nikdy ani nezaujímala! (VIDEO)
Branislav Becík sa neprestal byť za Slovákov ani po tom, ako bol zvolený za nitrianskeho župana. Ba práve naopak, jeho kritika smerom k súčasnej vláde je ešte väčšia. Zdroj: archív nn

Našlo sa u nás obilie, ktoré tu nemá čo hľadať

„Neschopný OĽaNO minister pôdohospodárstva – nominant Matoviča a Hegera, ktorí položili slovenský národ na kolená – mi odkazuje, že moje pripomienky, návrhy a riešenia, ako ochrániť slovenský národ od kontaminovanej a zdraviu škodlivej pšenice, nie sú pre jeho rezort prioritou!! Samozrejme, nato sme si už zvykli, že ochrana zdravia slovenských občanov túto bandu zapredancov nezaujíma a nikdy ani nezaujímala!“ napísal v krátkom statuse poriadne nasrdený Branislav Becík, ktorý je synom exministra pôdohospodárstva Stanislava Becíka. Lenže to nebolo všetko, lebo Samuel Vlčan a jeho ministerstvo si od neho odniesol kritiku aj v priloženom krátkom videu z televízie TA3 v diskusnej relácii Tak takto?!

Becík sa opäť hnevá: Ochrana zdravia slovenských občanov túto bandu zapredancov nezaujíma, a nikdy ani nezaujímala! (VIDEO)
Zdroj: FB / Branislav Becík

Nahnevaný Becík: Obilie z Ukrajiny likviduje nielen našu prvovýrobu, ale aj zdravie nášho národa

Našlo sa tu zdraviu škodlivé obilie. To je fakt. Našlo sa tu obilie, ktoré tu nemá čo hľadať. To je ďalší fakt. Ja sa dnes pýtam, či toho obilia, ktoré sa našlo, nemohlo byť za ostatný rok podstatne viac? Lenže sa robili iba námatkové kontroly, tak sa tieto pesticídy v ňom neodhalili. A druhá vec, čo ma absolútne zarazila, kedy Bíreš (Jozef Bíreš, ústredný riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy – pozn. red.) povedal, že konkrétne v tomto mlyne urobili námatkovo len 10 kontrol za minulý rok,“ soptí Becík, podľa ktorého 10 kontrol nie je žiadne číslo. To nie je kontrola. „Ja sa stále pýtam, nech nám naozaj povedia vládni predstavitelia, koľko ton pšenice a múky sa donieslo za ostatný rok na Slovensku, a koľko ton tejto múky a pšenice prešlo kontrolou,“ hovorí nitriansky župan, ktorý vie, „o čom je reč“.

Becík sa opäť hnevá: Ochrana zdravia slovenských občanov túto bandu zapredancov nezaujíma, a nikdy ani nezaujímala! (VIDEO)
Zdroj: FB / Branislav Becík

Becík opäť tne do živého: Slovenskí občania vďaka vláde začínajú pomaly ale isto hladovať

Musíme začať orientovať na našich prvovýrobcov

Nech nám povedia, kde sa ukrajinská múka z tejto pšenice nachádza, ktoré mlyny zomleli túto pšenicu, ktoré pekárne z nej pečú chlieb, a ktoré obchodné reťazce ju predávajú. Ja sa to nepýtam ako poslanec Národnej rady, lebo ním nie som, nepýtam sa to, ako ani predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja. Pýtam sa to ako otec troch školopovinných detí, že či sa naše deti bezpečne stravujú v školských zariadeniach, keď, podľa mňa, absolútne nie je žiadny dohľad, kde sa táto konkrétna múka vyviezla,“ konštatuje Becík, podľa ktorého je pravda, že pán Varga (Levente Varga, riaditeľ spoločnosti Mlyn Kolárovo, a. s. – pozn. red.) povedal, že do málo sáčkov, do kilových sáčkov ju nebalili, ale nevyvrátil fakt, že to mohlo ísť do veľkých bigbagov a tieto bigbagy sa práve spotrebovávajú alebo sa exportujú do pekární.

Becík sa opäť hnevá: Ochrana zdravia slovenských občanov túto bandu zapredancov nezaujíma, a nikdy ani nezaujímala! (VIDEO)
Zdroj: FB / Branislav Becík

Becík: Matovič a jeho OĽaNO ukázali, že nepatria do parlamentu, ale na smetisko politických dejín

„Minister na tieto moje otázky, ktoré som dal, a budem ho citovať, alebo ministerstvo budem citovať, povedalo: „Pán Becík a jeho politicky motivované výroky sa aktuálne nenachádzajú medzi prioritami rezortu.“ Toto povie dnes minister pôdohospodárstva? My si zaslúžime, a náš národ si zaslúži, jesť zdravo. Sme poľnohospodárska krajina, produkujeme v dostatočnom množstve či už potraviny rastlinného pôvodu, živočíšneho až tak veľmi nie, ale ja navrhujem, a to, čo hovorím stále je, že sa treba pozrieť všetkým tým prebaľovacím spoločnostiam na zúbky. Jednoducho takýmto spôsobom oni zavádzajú slovenský národ. Vy si v dobrej domnienke kupujete slovenský výrobok, ale skutočnosť je taká, že tieto výrobky sa dnes prebaľujú a pochádzajú aj z krajín tretieho sveta,“ vysvetľuje nitriansky župan.

Mlyn Kolárovo: Zablokované obilie JE V SÚLADE s požiadavkami platného znenia direktívy EU, potvrdil riaditeľ

„To, čo sme navrhovali my, že sa bezpodmienečne musíme začať orientovať na našich prvovýrobcov a našich poľnohospodárov. Jednak tí vytvárajú hodnoty, a tí vytvárajú aj pracovné miesta. Vytvárame v tomto prípade kvalitnú pšenicu a je potrebné, aby sa naše mlyny orientovali vyslovene na naše produkty od našich poľnohospodárov,“ prízvukuje Branislav Becík, ktorý ešte záverom dodáva, že po pondelkovej tlačovke strany Hlas-SD mu volali mlynári, že ich obchodné reťazce tlačia do toho, že, aby s cenou múky išli dole. „A to docielia, a to im povedali jasne, že to docielia jedine lacnou pšenicou. A keď tak nebude, tak si ju nakúpia niekde inde. A ja sa pýtam, kde ju chcú nakupovať? Na Ukrajine?“ hovorí na záver videa nitriansky župan Branislav Becík. A rovnako nahnevaní Slováci s ním v diskusii pod príspevkom v drvivej väčšine súhlasia.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x