19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Murín: Rusko sa vie zariadiť, dohodlo sa s viacerými štátmi, vrátane arabských, a s Čínou buduje silný BRICS

Poznáte ten vtip, že: Príde chlapík do krčmy a na pleci má papagája. Objedná si whisky, papagája položí na bar a hovorí: „Idem na hajzel, a ty, nie aby si vypil tú whisky, lebo ti všetko perie vydriapem!“ O chvíľu sa vráti chlapík nazad, pohár prázdny, a ožratý papagáj vykrikuje: „Načo mi je perrrieeeeee??!!“ Starý a otrepaný vtip ale pripomína to, čo sa deje v súčasnosti medzi Ruskom, Čínou a viacerými štátmi v širšom regióne, vrátane arabských.

Prečo začíname takýmto vtipom? Nuž preto, lebo Európska únia spolu s USA a ďalšími štátmi sa sankciami rozhodli položiť Rusko na lopatky za jeho agresiu na Ukrajine. A aký je výsledok? Kým my sa od ruských zdrojom odpájame a vyrobili sme si tým sami pre seba akurát tak ekonomické problémy spojené s vysokými cenami prakticky všetkého, tak Rusko sa orientuje iným smerom, a tam si veselo obchoduje. Takže Rusko si môže ako ten papagáj povedať: Načo mi je EÚ, USA a všetci tí, čo so mnou nechcú obchodovať? A prírodovedec, biológ, spisovateľ, publicista, dramatik a scenárista Gustáv Murín v statuse prezrádza, s kýmže to „ekonomicky pomaly likvidované“ Rusko teraz vlastne obchoduje.

Murín: Rusko sa vie zariadiť, dohodlo sa s viacerými štátmi, vrátane arabských, a s Čínou buduje silný BRICS
Známy slovenský spisovateľ Gustáv Murín v statuse ukazuje, že veľké Rusko nejaké malé Slovensko ani americkú „podržtašku“ EÚ vlastne vôbec nepotrebuje. Zdroj: FB / Gustáv Murín

BRICS – základný kameň nového svetového poriadku

Gustáv Murín zacitoval v statuse časť textu, ktorý bol zverejnený v britskej spravodajskej agentúre Reuters. A tá zrejme hoaxy nešíri. „Saudskoarabský kabinet schválil v stredu rozhodnutie o vstupe do Šanghajskej organizácie pre spoluprácu, keďže Rijád buduje dlhodobé partnerstvo s Čínou! Deje sa tak napriek obavám a nesúhlasu USA. Šanghajská organizácia spolupráce je medzinárodná organizácia, ktorej členmi sú Rusko, Čína, Kazachstan, Tadžikistan, Kirgizsko, Uzbekistan, Pakistan, India a záujem pridať sa majú ďalšie štáty Eurázie ako Irán, Bielorusko, Turecko, Mongolsko atď. Ide po BRICSe o ďalšiu významnú medzinárodnú organizáciu, ktorá sa stáva základným kameňom nového svetového poriadku, ktorý budujú Rusko s Čínou…“

Dobré nie? Takže „načo mi je perie…“ Rusko si dokáže poradiť aj bez nás, lenže, dokážeme si my poradiť bez Ruska tak, aby sme neboli chudobní ako kostolné myši len preto, že kupujeme drahý plyn z USA a ropu kade tade len kvôli tomu, aby sme sa odstrihli od Ruska a „položili ho na kolená“? Ako sa ukazuje, na kolenách sme pomaly my, ba ak to takto pôjde ďalej, tak padneme poriadne na – papuľu. Kto toto šialenstvo konečne zastaví?

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x