23.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Nahnevaný Becík: Obilie z Ukrajiny likviduje nielen našu prvovýrobu, ale aj zdravie nášho národa

Tak sa napokon ukázalo, že na Slovensku máme kontaminované obilie z Ukrajiny. V prípade kauzy kontaminovanej ukrajinskej pšenice štát zintenzívnil kontroly na domácom trhu i opatrenia na hraniciach. 

„Dohľadaváme dodávky, ktoré na Slovensku ani nemajú byť, keďže sú určené pre Afriku, tvrdo postihujeme tých, ktorí s ňou obchodovali,“ povedal dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger. Na tým, či takéto obilie nie je hazardom so zdravím obyvateľov, sa zamýšľa v statuse nitriansky župan a člen strany Hlas-SD Branislav Becík, ktorý je veľkým a dlhodobým kritikom našej súčasnej vlády.

Nahnevaný Becík: Obilie z Ukrajiny likviduje nielen našu prvovýrobu, ale aj zdravie nášho národa
Diskusia pod statusom. Zdroj: FB / Branislav Becík

Je to na uterák celej vlády aj prezidentky

Hazardovanie so zdravím národa a so zdravím našich detí je podľa Becíka na uterák celej vlády, ako aj na uterák prezidentky, že to dopustila. Iba na pripomenutie, zdravotne závadnú pšenicu plnú pesticídov objavili kontrolóri v Mlyne Kolárovo na juhu Slovenska. Zdraviu škodlivá pšenica bude síce spálená, ale aj tak. Toto sa nemalo nikdy stať. „Rok poukazujeme na nekvalitné obilie z Ukrajiny, ktoré sa sem valí, a ktoré likviduje nielen našu prvovýrobu, ale likviduje aj zdravie nášho národa! Poľsko už zakázalo dovoz ukrajinskej pšenice a dnes tak urobila aj maďarská vláda! A naši vládni predstavitelia? Opäť sa len prizerajú – ako teliatka na nové vrátka,“ napísal v krátkom statuse Branislav Becík.

Mlyn v KOLÁROVE dostal ZÁKAZ spracovania ukrajinskej pšenice

Skutočnosť, že sa na Slovensko dostala zdraviu škodlivá pšenica, z ktorej mal Mlyn Kolárovo vyrobiť múku, poriadne rozhnevala aj diskutujúcich Slovákov.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x