19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Becík opäť bojuje za Slovákov a dožaduje sa: Vráťme energetické spoločnosti do rúk štátu!

Ceny energií v závere uplynulého roka vyleteli nahor doslova šialenou rýchlosťou. Na Slovensku nastala panika nielen medzi obyvateľmi, ale aj medzi firmami, ktorým prichádzali doslova šialene vysoké faktúry. Mnohí podnikatelia preto obmedzili výrobu, iní ju odstavili celkom.

Štát síce začal pomáhať bežným ľuďom aj firmám, peniaze, ktoré na to minul a míňa, však raz bude musieť niekto vrátiť. A pritom stačilo tak málo, nerozpredať si naše elektrárne a plynárne, ktoré by tak držali „slovenské“ ceny. Alebo, neobchodovať s doma vyrobenou elektrinou cez burzu v Lipsku a predávať ju u nás za „slovenské“ ceny. Svoju nespokojnosť s vývojom cien elektriny vyjadril v statuse aj nitriansky župan Branislav Becík, ktorý je zároveň členom strany Hlas-SD.

Becík opäť bojuje za Slovákov a dožaduje sa: Vráťme energetické spoločnosti do rúk štátu!
Zdroj: FB / Branislav Becík

Slováci sa nemôžu skladať na veľké zisky energo-firiem

Iba na malé pripomenutie, predaj elektrární sa odštartoval za úradovania vtedajšieho ministra hospodárstva Pavla Ruska (ANO), dokončený bol však jeho nasledovníkmi Jirkom Malchárkom (ANO) a Ivanom Miklošom (SDKÚ-DS). S plynom to bolo tak, že minoritný, 49-percentný podiel v SPP predala vláda Mikuláša Dzurindu v roku 2002 za 2,7 mld. amerických dolárov konzorciu nemeckej spoločnosti E.ON Ruhrgas a francúzskeho Gaz de France. Takže, nitky privatizácií Slovenských elektrární aj SPP vedú k vládam Mikuláša Dzurindu. Toho Dzurindu, ktorý sa teraz chce vrátiť do politiky a údajne spasiť Slovensko.

Becík má návrhy ako znížiť ceny potravín, bude ho však niekto z vlády počúvať?

Becík opäť bojuje za Slovákov a dožaduje sa: Vráťme energetické spoločnosti do rúk štátu!
Zdroj: FB / Branislav Becík

„Priatelia, možno si spomínate, ako som minulé leto stál pred elektrárňou v Mochovciach a pýtal sa vlády, prečo stále rastú ceny energií a čo s tým plánujú robiť… Odpoveď samozrejme neprišla – čo iné by som od tých amatérov aj mohol čakať?“ píše v úvode krátkeho statusu Branislav Becík, ktorý práve z toho dôvodu plne podporuje zámer a slová, s ktorými prišiel jeho stranícky šéf Peter Pellegrini. „Ľudia na Slovensku sa nemôžu skladať na veľké zisky sprivatizovaných energo-firiem.“ A čo teda v Hlase-SD chcú? „Vráťme energetické spoločnosti do rúk štátu. Výrobné náklady elektrární sú medzi 20 – 50 eur/MWh, cena na burze je v priemere 150 eur/MWh a štátom určená cena je 547 eur/MWh,“

Becík opäť tne do živého: Slovenskí občania vďaka vláde začínajú pomaly ale isto hladovať

Okrem Branislava Becíka je za navrátenie energetických spoločností do rúk štátu drvivá väčšina Slovákov, ktorí však požadujú ešte jedno – potrestanie tých, ktorí sú za ich rozpredaj zodpovední. Lenže… Lenže, ako je už na Slovensku zvykom, taký nie je predsa NIKTO!

Becík opäť bojuje za Slovákov a dožaduje sa: Vráťme energetické spoločnosti do rúk štátu!
Zdroj: FB / Branislav Becík

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x