17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Bratislava: V Petržalke má vyrásť Campus Blagoevova, internáty pre študentov

Na Blagoevovej ulici v bratislavskej Petržalke, oproti Ekonomickej univerzite, by mali vyrásť komunitné internáty pre študentov. Pilotný projekt Campus Blagoevova je v procese získavania platných povolení, disponuje aktuálne súhlasným záväzným stanoviskom hlavného mesta.

„Naším cieľom je vybudovať kozmopolitné a otvorené študentské bývanie na úrovni. Bude sa nachádzať priamo pri univerzite a v optimálnej dostupnosti do centra mesta,“ hovorí výkonný riaditeľ spoločnosti WH Holding Marek Ondrejka. Plánovaný objekt pozostáva zo štyroch plných a jedného ustúpeného poschodia. Navrhnutých je v ňom 102 ubytovacích jednotiek určených študentom na prenájom. Súčasťou projektu majú byť aj samostatne prenajímateľné priestory určené pre občiansku vybavenosť či podzemná garáž.

Zámerom spoločnosti je tiež revitalizácia okolia projektu, vrátane úpravy trávnatých plôch či parkových úprav. Tie počítajú s oddychovými zónami i detským ihriskom. Keďže v okolí projektu je už existujúca zástavba, spoločnosť deklaruje, že pri príprave projektu bude komunikovať s miestnymi obyvateľmi.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x