16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Heger sa teší: Z Plánu obnovy sme otvorili prvú ambulanciu! A nemocnice?

Človek je tvor, ktorý sa dokáže pochváliť aj vtedy, keď sa pri tom mnohí iní chytajú za hlavu a neveriacky ňou krútia. A presne takým človekom je i Eduard Heger, dočasne poverený premiér aj minister zdravotníctva a minister financií v jednej osobe. Na chválenie sa použil Plán obnovy, z ktorého dokázala jeho odvolaná vláda prvú ambulanciu!

Áno, veru tak. Z miliardového balíka sa našej vláde „odborníkov“ podarilo otvoriť prvú ambulanciu, ktorou sa môžu pochváliť Zlaté Moravce. Takže nemocnica Rázsochy už nie je na chválu, pretože kvôli nej sa na Hegerovu hlavu sype najmä kritika, ale obyčajná ambulancia. Veru, aj tou sa v statuse chváli Eduard Heger, pretože na nič viac sa čochvíľa odchádzajúca vláda zrejme nezmôže. Po predčasných voľbách sa totiž, aspoň podľa doterajších prieskumov, asi žiadny zo súčasných vládnych politikov do novej vlády už nedostane.

Heger sa teší: Z Plánu obnovy sme otvorili prvú ambulanciu! A nemocnice?
Nová ambulancia doktora Pavla Laurova, na ktorú dostal z Plánu obnovy viac ako 60 tisíc eur. Zdroj: FB / Eduard Heger

Plán je podporiť vznik najmenej 30 nových ambulancií

„Otvorili sme prvú ambulanciu z Plánu obnovy v Zlatých Moravciach,“ hlása Eduard Heger hrdo hneď v úvode a vzápätí dodáva, že doktor Pavol Laurov je mladý všeobecný lekár a, dovolí si tvrdiť, je aj príklad úspešného príbehu plánu obnovy. „Práve vďaka príspevku na ambulanciu z plánu obnovy sa mohol vrátiť do Zlatých Moraviec, odkiaľ pochádza a otvoriť si ambulanciu. Jeho slová, že „vďaka Plánu obnovy môže pacient dostať zdravotnú starostlivosť v priestoroch, ktoré zodpovedajú 21. storočiu v ambulancii s najmodernejším diagnostickým vybavením“, hovoria za všetko,“ pridáva s hrdosťou večne sa chváliaci poverený premiér a dvojitý minister, ktorý doteraz v ničom nemá žiadny problém a všetko chce úspešne zvládnuť.

Primátor BREZNA: Je normálne, že v 21. storočí budú cestovať ľudia do nemocnice osobnou dopravou VIAC ako JEDNU hodinu?

Na podporu vzniku nových ambulancií ide podľa Hegera z Plánu obnovy viac ako 10 miliónov eur a v roku 2023 odvolaná vláda (!!!) plánuje podporiť vznik najmenej 30 nových ambulancií. Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky dostalo 27 žiadostí o príspevok, medzi ktorými je 19 všeobecných lekárova 8 pediatrov. Z týchto žiadostí je podľa neho 21 úspešných žiadateľov, s ktorými už postupne podpisujú zmluvy, pričom príspevok na jednu ambulanciu je až viac ako 60 tisíc eur. „Nové ambulancie budeme podporovať každoročne až do roku 2025 a chcem vyzvať ďalších všeobecných lekárova a pediatrov, aby neváhali a do výzvy sa zapojili,“ odkazuje lekárom Eduard Heger, ktorý zrejme verí, že vo funkcii premiéra bude aj v novej vláde, ktorá vznikne po 30. septembri.

„Dnes sme boli v regióne, ktorý dlhodobo trpí nedostatkom všeobecných lekárov a zároveň je mnoho z nich v dôchodkovom veku. Práve takáto pomoc do našich regiónov výrazne zvýši úroveň nášho zdravotníctva. Pretože Plán obnovy a odolnosti SR, to nie je 800 strán sľubov, to sme my všetci. A dnes znova vidíme ako dokáže reálne meniť životy k lepšiemu,“ končí svoj takmer proletársky status z čias socializmu Eduard Heger. Ale netreba sa báť, kvapne aj nemocniciam! Napokon, pozrite si, ktorým…

Heger sa teší: Z Plánu obnovy sme otvorili prvú ambulanciu! A nemocnice?

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x