20.1 C
Nitra
nedeľa, 14 apríla, 2024

Becík na výjazdoch po Nitrianskom kraji: Vypočul si problémy jednotlivých samospráv

Žiadne prázdne reči! Čo Becík sľúbil, to aj dodržiava. Nový nitriansky župan pred zvolením do funkcie sľúbil inú prácu pre ľudí vo svojom kraji ako robil jeho predchodca. Ako sa zdá, nehovoril do vetra a svoje predvolebné slová zatiaľ do bodky napĺňa.

Becík na výjazdoch po Nitrianskom kraji: Vypočul si problémy jednotlivých samospráv
Na výjazde v levickom okrese

Branislav Becík bol ešte ako starosta obce Dvory nad Žitavou v novozámockom okrese aktívnym a nekompromisným kritikom nielen našej vlády, ale aj všetkých politikov, ktorí nerobili v prospech ľudí. Zároveň sľuboval, že ak sa dostane do nejakej vyššej funkcie on, bude to iné a ľudia budú pre neho prvoradí. Ako sľúbil, tak ako nový nitriansky župan aj plní. Svedčí o tom aj jeho status, v ktorom opisuje ukončenie svoje „tour“ po mestách a obciach Nitrianskeho samosprávneho kraja a stretnutí s jej predstaviteľmi.

Heger KLAME, povedal dnes FICO. „Vedel o objednávke na Smer a so všetkým súhlasil“

Vypočul mnoho problémov jednotlivých samospráv

Po stredajšom stretnutí v Šali navštívil Becík v piatok aj levický okres a tým zavŕšil prvé kolo výjazdových rokovaní so starostami a primátormi v Nitrianskom kraji. „Strávil som niekoľko hodín na cestách a uvedomil si pritom, aký je náš kraj veľký, krásny a rozmanitý,“ priznáva hneď v úvode nový nitriansky župan. „Je za mnou 5 cestovateľských týždňov, 7 stretnutí v okresných mestách, 354 podaní rúk so starostami a primátormi a napokon to najdôležitejšie – vypočutie mnohých problémov jednotlivých samospráv,“ dodáva aj niekoľko čísiel na margo jeho stretnutí.

Zdravý rozvoj sa dá podľa Becíka dosiahnuť iba tak, že politici budú počúvať svoj národ

Tieto stretnutia boli obohacujúce, sfúkli prach z početných odkladaných problémov, otvorili mnoho tém a predovšetkým naštartovali spoluprácu miest a obcí s krajom na úrovni, na akej v tom chceme pokračovať. Prvé kolo je za nami. A pred nami je množstvo práce. Ale tiež chuti, odhodlania a viery, že spoločným dialógom sa budeme vedieť vzájomne posúvať vpred omnoho rýchlejšie a kvalitnejšie než doteraz,“ konštatuje na samý záver Branislav Becík.

Becík chce vysielať priame prenosy zo zasadnutí nitrianskeho krajského zastupiteľstva

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x