15.4 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Nitra: V edukačnej včelnici pribudol apidomček

Projekt nitrianskej edukačnej včelnice sa po zime opäť rozbieha. Ako uviedli členovia občianskeho združenia (OZ) Zoborské včely, v novej sezóne sú plánované školské exkurzie i pobyty v novom apidomčeku.

Včelnica už vlani získala certifikát Regionálneho produktu Ponitrie. V súčasnosti sa tam dokončuje ďalšia etapa zavlažovacieho systému. „Včelár Rudolf Kotrusz sa už teší na prvé plánované exkurzie škôl z Nitry. Apidomček, ktorý nám vyrástol, bude už čoskoro ponúkať možnosti denných či nočných pobytov,“ uviedlo na sociálnej sieti OZ.

Včelnicu vybudovali nadšenci na úpätí Zobora. V týchto dňoch sa už začína jej jarná údržba. „Včelím rodinám sa po prvej sezóne darilo a zimu prežili v dobrej kondícii. Prvé jarné prelety sa začínajú už v týchto dňoch, keď teplota v tieni presiahne desať stupňov Celzia. Jarná starostlivosť o včelstvá je nesmierne dôležitá, aby sa im darilo v ďalšom období. Kontrolujú sa zásoby v úli, znášky sladiny a peľu,“ skonštatoval včelár Pavol Lehoťák.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x