16.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

Baránek: Televízia TA3 a jej moderátor ešte viac prerážajú už prerazené dno

Slovenské médiá a najmä redaktori sa stávajú čoraz častejšie terčom kritiky nielen samotných Slovákov, ale aj niektorých politikov či politických komentátorov. Či už právom alebo neprávom, to necháme na posúdenie samotných ľudí, lenže tak, ako zatiaľ neprišla sebareflexia od žiadneho politika, tak neprichádza ani od nich.

Niektorí žurnalisti sa znížili vo svojich vystúpeniach či v článkoch až na takú úroveň, ktorá klesá až k samému dnu. Urážky ľudí by totiž nemali byť slovníkom žiadneho novinára, ktorý si hovorí nestranný a objektívny, ba práve naopak. S kritikou smerom k nejakému médiu a jeho redaktorovi sa teraz v statuse prezentoval politický analytik Ján Baránek, ktorý si pri tom servítku pred ústa rozhodne nedával.

Nedovzdelaný aktivista sa oháňal viacerými „dezinformáciani“

Televízia TA3 podľa Baráneka v nedeľu 19. februára prerazila ďalšie dno. „Respektíve jej premotivovaný, aktivistický moderátor, ktorý namiesto toho, aby moderoval, usmerňoval a podsúval svoje názory. Nehovoriac o tom, že napríklad vo zvýšenej miere využíval slovo „dezinformačný(á)“. Tak napríklad, podľa neho je stále dezinformáciou spochybňovanie tzv. „očkovania“. Toto indivíduum zrejme nepostrehlo, že v Kongrese USA sa dnes otvorene hovorí o fatálnych následkoch tohto „očkovania“ v súvislosti s vyšetrovaním bývalých vedúcich pracovníkov Twitteru, ktorí cenzurovali názory odborníkov upozorňujúcich na možné riziká očkovania,“ pustil sa hneď skraja do kritiky moderátora TA3, ktorým bol Richard Dírer.

Baráneka z jeho názory postihol trest – facebook mu „vybielil“ obsah jeho profilu

„Zrejme si nevšimol ani to, že v tzv. „západných“ médiách sa už otvorene píše o škodlivých účinkoch „očkovania“ proti Covid 19 a pomenuvávajú sa korelácie medzi týmto „očkovaním“ a masívne zvýšenou nadúmrtnosťou na srdcovo-cievne ochorenia, nárast onkologických ochorení atď... Ďalej, tento nedovzdelaný aktivista sa oháňal aj ďalšou „dezinformáciou“ tým, že Rusi zasahovali do predvolebnej prezidentskej kampane v USA v prospech Trumpa. Vyšetrovanie nakoniec ukázalo, že to bola lož, ktorú vypustil volebný tím H. Clintonovej a médiá, ktoré túto lož zverejnili, sa museli aj ospravedlniť,“ vysvetľuje politický analytik.

Vážnej kritike Baráneka sa nevyhla ani exministerka spravodlivosti Mária Kolíková

Vedenie TA3 roztopašne a s ľahkosťou stráca kredit

Toto ale podľa Baráneka neprekáža aktivistickému moderátorovi manipulovať a klamať. „Ukazuje sa, že kvalifikáciou na vykonávanie čohokoľvek nemôže byť iba coming out, ktorým sa v dnešnom svete dotyčný, žiaľ, stáva celebritou a chráneným druhom. Chránený, nechránený, takéhoto moderátora by som po dnešnej relácii na hodinu vyhodil. Nehovoriac o zostave pozvaných hostí, kde jej časť klamlivo eufemisticky nazval „opozíciou“, čo bola pravda iba formálne, lebo názorovo išlo o jeden ideologický prúd tesaných nezmyslov, pomenovaných, mylne, faktami,“ nedával si politický analytik smerom k moderátorovi servítku pred ústa.

„Nechápem vedenie TA3, že takto roztopašne a s neuveriteľnou ľahkosťou stráca dobrovoľne kredit a namiesto informovania zavádza a robí aktivistickú politiku. V krátkom čase je to už druhý neakceptovateľný prešľap tejto televízie, ktorým ešte viac preráža už prerazené dno po tom, ako cenzorovala Jeffreyho Sachsa, jedného z najuznávanejších svetových ekonómov. Odporúčam aj vedeniu a redaktorom TA3, aby si pozreli videá z „grilovania“ exriaditeľov Twitteru v Kongrese USA, kvôli manipulácii a cenzurovaniu „nevhodných“ názorov na Covid a na „očkovanie“ proti tejto chorobe. Lebo niečo podobné čaká aj ich,“ uviedol na záver statusu poriadne rozohnený Ján Baránek.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x