-2.9 C
Nitra
utorok, 7 februára, 2023

Nechajte Slovensko na pokoji, ľudí poctivo pracovať a krajina bude prekvitať! Odkazuje Vladimír Slezák našej vláde

Slovensko sa ako taký malý mravec ukrývajúci sa za veľkého európskeho „brata“ búcha do pŕs, že aj odpojením sa od plynu a ropy zničí Rusko. Zatiaľ to ale vyzerá tak, že ak tak spravíme v krátkom čase, zničíme v prvom rade sami seba.

Je zvláštne, že my sa Rusku vyhrážame odpojením sa od jeho plynu a ropy, čím ho údajne „ochudobníme“ tak, že prestane s vojnou na Ukrajine, no pritom sa trasieme pri pomyslení, že nás náš „úhlavný nepriateľ“ vypne sám, čím by našu ekonomiku a s ním aj celý štát de facto pochoval. Čo by sa reálne mohlo stať ak by to Rusi naozaj spravili to úplne jasne vysvetlil v relácii na TA3 Tak takto?! Vladimír Slezák, generálny riaditeľ spoločnosti Siemens, ktorá patrí medzi najväčšie technologické firmy v Slovenskej republike. Zostrih z nej zverejnil vo videu na sociálnej sieti kontroverzný lekár Peter Lipták.

Príde Sato a nejako „sa to“ vyrieši? No nevyrieši!

Na otázku moderátorky, či sme schopní fungovať v Európskej únii bez ruských surovín odpovedal Vladimír Slezák krátko, no úplne jasne: „NIE!“ Vysvetlenie prečo, je tiež logické. „Ak máte nastavenú ekonomiku X desaťročí na to, že máte spoľahlivé a ja neviem aké, možno lacné, možno drahé zdroje, na ktoré sa viete spoľahnúť, tak akýkoľvek zásah urobíte, je to majoritný zásah. A na ten sa treba dlhodobo pripravovať. Nie rozhodnutím, že zajtra si vypneme plyn a pozajtra ropu. Myslím si, že tomu Putinovi je to úplne jedno. On z nás nežije, pretože on tie svoje toky presmeruje inde a tí, čo to teda ešte nevedia, tak on má na druhej strane tejto planéty spojencov, ktorí si radi tieto energetické zdroje kúpia. A na konci dňa to postihne nás. Bohužiaľ,“ skonštatoval v úvode Slezák.

Podnikateľ Soták na plné ústa: My platíme plyn, neplatíme za vojnu, čo sú to za drísty?! (video)

My si podľa neho stále predstavujeme, že tá alternatíva je tu za pol hodinu či za dva dni, alebo luskne niekto prstom, príde Sato a nejako „sa to“ vyrieši. No nevyrieši! Má teda naša vláda, alebo aj tá európska, riešenia? „Nie, lebo s takou situáciou sme neboli nikdy konfrontovaní. Bol by som v úžase keby niekto došiel s nejakým riešením, ktoré by malo fungovať. Pre mňa je strašne naivné myslieť si, že v novom balíčku sankcií sa odpojíme od ropy a dáme výnimku Slovensku. Aspoň tak som to počul z EÚ. Jediný, kto nám môže dať výnimku že dostanem ropu je ten, kto ju vlastní. A to nie je ani EÚ ani pani Leyenová. To je Putin! A keď sa on rozhodne skôr, že nás vypne, tak budeme vypnutí a nie je treba robiť balíček. Len mu to možno stačí povedať a na značiť,“ hovorí generálny riaditeľ Siemensu.

Vypnutie Slovenska od ruského plynu? „Tieto nesvojprávne tvory si neuvedomujú, čo by nastalo,“ varuje pred apokalypsou na Slovensku Baránek

Čo chceme ukázať Putinovi? Akí sme akože silní?

Vladimír Slezák priznal že ho desí, že tí ľudia, ktorí o nás rozhodujú, a čo sme si zvolili, nerobia žiadne analýzy o dopadoch, čo sa môže alebo nemôže stať. „Každý z nás, keď žijeme v nejakej rodine, tak kým sa pre niečo rozhodneme chvíľu o tom rozmýšľame. A ja mám pocit, že tu sa nerozmýšľa o ničom, tu sa o niečom rozhodne, lebo je to aktuálne dobré, lebo nás za to niekto pochváli, potľapká po pleci, a teda poďme sa odpájať,“ pridáva „generál“ Siemensu a pripája aj jeden zážitok. „Počul som, ako sa rozprávali dvaja energetici zo susedného Česka, ktorí hovorili, že v dlhodobom kontrakte mali 6 korún za meter kubický plynu a dnes ho na burze kupujú za 25 korún. Čo im bránilo zostať pri tom? My robíme to isté,“ prízvukuje Slezák.

Odpojením od ruského plynu a ropy spáchame ekonomickú samovraždu, píše Chmelár

Čo teda bránilo nám, aby sme zostali pri tom, čo sme mali? „Politika“ Politici sa rozhodli. Bodka. To je len a len politické rozhodnutie aby sme ukázali Putinovi akí sme silní. Ja neviem čo mu chceme ukázať. Viete, keď si doma odstrihnete elektrický drôt a poviete, že teraz ukážete tomu ZSE aký ste vy silní, tak neviem či mu ukážete aký ste vy silný, lebo zvyšok sveta sa vám bude smiať. Nepoznám jednu krajinu vo svete, ktorej by sankcie ublížili do tej miery, že by sa zmenilo zriadenie. Dnes je primárny cieľ sankcií zmeniť zriadenie v Rusku tak, aby sa zrušila vláda pána Putina. Sankcie ale dosiahli jedine to, že sa Rusko upevnilo samé sebe,“ vysvetľuje generálny riaditeľ Siemensu.

YouTube video
Zdroj: FB / Peter Lipták

Čo nám tu chýba? Ako komodita najviac zdravý rozum

„Ak vám bude niekto brať a nebudete to mať, tak si to zabezpečíte inak, alebo si to vyrobíte sám. A to je úplne prirodzená vlastnosť na čo netreba ani dlho chodiť do školy. Teda ak vám niečo chýba, tak si to zabezpečíte,“ dodáva Slezák, podľa ktorého sankcie uvalené na Rusko ublížia najmä nám. „Čo nám tu teda chýba? Ako komodita najviac zdravý rozum a ten buď máte, alebo nemáte,“ hovorí s úsmevom Slezák, ktorý by ešte odkázal vláde, že nech nám dá pokoj. „Nech nás nechá pracovať aby sme mohli normálne budovať kapitalizmus, nech nemení zákony každý druhý týždeň, a ono sa to dostaví. My budeme poctivo platiť dane, odvody, a keď bude nejaká stabilita, akákoľvek, tak tá krajina bude prekvitať. Ale keď budeme robiť nonstop zmeny a nonstop meniť zákony a vyhlášky, tak tu sa pracovať nebude dať,“ končí vo videu generálny riaditeľ Siemensu Vladimír Slezák.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články