9.1 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

ZUZKIN STĹPČEK: Sľuby sa sľubujú a zbláznime sa všetci

Neprejde týždeň, aby naši (nielen) vládni politici niečo nespískali a niečo nepo…hnojili. A pritom cestou nahor tak pekne sľubovali.

Taký Branislav Gröhling, predtým expert na vlasy, ktorý sa preorientoval (aby nedošlo k omylu, stále je gay) na školstvo a dokonca sa stal ministrom tohto rezortu, kedysi kritizoval platy učiteľov.  Vraj učitelia musia naháňať príplatky, aby mali normálny plat, že to takto nejde. Čo myslíte, čo sa stalo za cca 20 mesiacov, čo je ministrom? Nič.

Teda ak nepočítame, že tie platy učiteľom vlastne klesajú. „Keď idú dať učiteľom 100€ príplatok jednorazovo, tak sa o tom píše všade. Ale to, že zrušia príplatky za kredity, že na atestáciu potrebuješ ďalšie školenia a portfólio, ktoré nikto nevie, ako má vyzerať, nehovoriac o tom, za čo je považovaný učiteľ, keď už žiaci sa doslova vysmievajú z našich platov, o tom sa radšej nikde nehovorí.

Poukazujú na to, koľko peňazí nám dávajú, a pritom nenápadne nám z druhej strany peniaze berú. Je hanbou Slovenska, že polovica učiteľov musí mať aj druhú prácu na to, aby dokázali fungovať,“ píše jeden z učiteľov na sociálnej sieti. Verejnosť však o tom nič nevie, lebo všetko prebije covid.

Rezort zdravotníctva chceli pozdvihnúť už dvaja ministri tejto vlády – Marek Krajčí k nebesám, Vladimír Lengvarský k vojenskej poslušnosti. Žiaľ, výsledkom ich minis(š)trovania je voľný pád. Zdravotníctva.

Momentálne chce dať výpoveď viac ako 2500 lekárov naprieč fakultnými, univerzitnými a okresnými nemocnicami, ak sa nezlepšia ich podmienky a nebude sa riešiť mimoriadne vážna situácia v rezorte.

1200 sestier už odišlo. Pacienti zostávajú. A zomierajú. Nielen tí s covidom.

A tí, ktorí žijú, dostanú občas do držky. Od policajtov. Lebo si nechcú dať rúško. Minister vnútra Roman Mikulec aj predseda vlády Eduard Heger policajtov chvália a hovoria o organizovaných provokáciách antirúškarov. A preto bitie hoci aj dôchodcov považujú za správne.

Minister obrany Jaroslav Naď sa medzitým v USA stretol s ministrom obrany USA Llyodom Austinom a riešil nejakú komplexnú vojenskú dohodu medzi USA a SR. Nejakú, lebo nikto nevie, čo je obsahom tejto dohody. Žeby bratská pomoc?

Prezidentka Zuzana Čaputová vystúpila na klimatickom samite v Glasgowe s tým, že Zemi vraj hrozí nezvratná devastácia. „Je jasné, že mladá generácia vie, že nám dochádza čas. A nám politikom už dochádzajú výhovorky,“ povedala prítomným politikom (mnohým spiacim) a pridala ešte niečo o znižovaní emisií a uhlíkovej stope (na samit prišlo až 400 súkromných lietadiel).  

O nezvratnej devastácii Slovenska prezidentka mlčí. Zo všetkého najlepšie vychádza minister hospodárstva Richard Sulík, ktorý do Dubaja na EXPO 2020 zobral v rámci štátneho balíčka aj dcéru a pár županov.

A aby vyvrátil reči o tom, že slovenskom pavilóne neponúkajú slovenské výrobky, navaril bryndzové halušky (Igor s ním už ňoky variť nechce).

Uznajte, s týmto materiálom sa naozaj nič meniť nedá.

Zuzana Huďová, novinárka a spisovateľka

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články