-0.6 C
Nitra
utorok, 7 decembra, 2021

Heňa Ďurovová: Ako ma antirúškari zahnali do kúta

Včera som na facebooku na našej stránke zverejnila ilustráciu s titulkom Antirúškarov zahnať do kúta! (sekcia Kreslí Filip Streďanský)

https://www.nitranoviny.sk/kresli-filip-stredansky/

Okolo kresby sa strhla veľká polemika a dokonca niekto označil obrázok za fašistický.

Vtedy som si uvedomila, akú desivú dobu žijeme. Stratili sme zmysel nad čítaním kresleného, premýšľaním nad obsahom a hlavne, žijeme obrovskou nenávisťou voči všetkému, s čím nesúhlasíme.

Za kresbou Filipa jednoznačne stojím, no nebudem vám vysvetľovať, čo tým chcem autor povedať. Zrejme ale trafil do čierneho.

Aby však bolo jasné: Moji priatelia vždy zostanú priateľmi bez ohľadu na to, či sú čierni, bieli, ružoví, očkovaní, neočkovaní, čipovaní, nečipovaní, veriaci v ivermektin, veriaci v Pfizera, ba dokonca mi je úplne jedno, ak niekto verí tomu, že pánbožko stvoril svet za sedem dní. Pardon, vlastne za šesť, ten posledný oddychoval…

Pretože moji priatelia sú skvelí ľudia, s otvoreným srdcom, vlastným názorom, ochotní počúvať a komunikovať, jednoducho ľudia na úrovni, s ktorými si môžem povedať čokoľvek. Bez toho, aby sme sa na druhý deň znenávideli.

A medzi svoji priateľov zaraďujem aj tých, ktorých síce osobne nepoznám, ale otvoria si náš portál a nájdu si v ňom niečo, čo ich zaujme a podnieti k uvažovaniu a diskusii.

Absolútne sa nemienim spolupodieľať na rozdeľovaní spoločnosti – to nech si robia extrémisti a politici, máme ich dosť. Rovnako sa však nemienim podieľať na tomto šialenstve, ktoré sa vo svete a u nás v súčasnosti odohráva. Mne už stačilo a nemienim si dať zobrať ďalší rok života len preto, že sa tu stupňuje strach a nátlak na veci, s ktorými vnútorne nesúhlasím. Vždy som bola slobodný človek a ním chcem aj zostať.

Takže ma nežeňte do kúta, ak s niečím nesúhlasíte, skôr sa skúste zamyslieť na tým, o čom to všetko je.

Propagandu nemienim robiť nikomu a ničomu, prenechám to na iných. Ak náš čítate pozorne, tak zistíte, že sa snažíme o férovú názorovú vyváženosť.

Prišla som na tento svet s vrodenou otázkou PREČO? a hľadám na ňu odpovede každý deň.

Táto pandemická doba ma pripravila o pár ľudí, za ktorými je mi veľmi smutno, no ešte horšie mi je, keď si predstavím, čo všetko sme si ešte nestihli povedať, zažiť a ja som sa s nimi nemohla ani rozlúčiť… Tak PRETO.

Preto vám chcem predstaviť ľudí, ktorí možno nie sú natoľko celebritní, aby po nich siahli veľké médiá a názory ľudí, ktorí v hlavnom prúde možno (z rôznych dôvodov) nemajú priestor.

A práve preto si vždy vážim každého, kto sa mi nebojí na moje otázky odpovedať, hoci sa niekedy tých odpovedí bojím…

Heňa Ďurovová

Prečítajte si tiež

Najnovšie články