8.7 C
Nitra
utorok, 5 marca, 2024

Heňa Ďurovová: Ako ma antirúškari zahnali do kúta

Včera som na facebooku na našej stránke zverejnila ilustráciu s titulkom Antirúškarov zahnať do kúta! (sekcia Kreslí Filip Streďanský)

https://www.nitranoviny.sk/kresli-filip-stredansky/

Okolo kresby sa strhla veľká polemika a dokonca niekto označil obrázok za fašistický.

Vtedy som si uvedomila, akú desivú dobu žijeme. Stratili sme zmysel nad čítaním kresleného, premýšľaním nad obsahom a hlavne, žijeme obrovskou nenávisťou voči všetkému, s čím nesúhlasíme.

Za kresbou Filipa jednoznačne stojím, no nebudem vám vysvetľovať, čo tým chcem autor povedať. Zrejme ale trafil do čierneho.

Aby však bolo jasné: Moji priatelia vždy zostanú priateľmi bez ohľadu na to, či sú čierni, bieli, ružoví, očkovaní, neočkovaní, čipovaní, nečipovaní, veriaci v ivermektin, veriaci v Pfizera, ba dokonca mi je úplne jedno, ak niekto verí tomu, že pánbožko stvoril svet za sedem dní. Pardon, vlastne za šesť, ten posledný oddychoval…

Pretože moji priatelia sú skvelí ľudia, s otvoreným srdcom, vlastným názorom, ochotní počúvať a komunikovať, jednoducho ľudia na úrovni, s ktorými si môžem povedať čokoľvek. Bez toho, aby sme sa na druhý deň znenávideli.

A medzi svoji priateľov zaraďujem aj tých, ktorých síce osobne nepoznám, ale otvoria si náš portál a nájdu si v ňom niečo, čo ich zaujme a podnieti k uvažovaniu a diskusii.

Absolútne sa nemienim spolupodieľať na rozdeľovaní spoločnosti – to nech si robia extrémisti a politici, máme ich dosť. Rovnako sa však nemienim podieľať na tomto šialenstve, ktoré sa vo svete a u nás v súčasnosti odohráva. Mne už stačilo a nemienim si dať zobrať ďalší rok života len preto, že sa tu stupňuje strach a nátlak na veci, s ktorými vnútorne nesúhlasím. Vždy som bola slobodný človek a ním chcem aj zostať.

Takže ma nežeňte do kúta, ak s niečím nesúhlasíte, skôr sa skúste zamyslieť na tým, o čom to všetko je.

Propagandu nemienim robiť nikomu a ničomu, prenechám to na iných. Ak náš čítate pozorne, tak zistíte, že sa snažíme o férovú názorovú vyváženosť.

Prišla som na tento svet s vrodenou otázkou PREČO? a hľadám na ňu odpovede každý deň.

Táto pandemická doba ma pripravila o pár ľudí, za ktorými je mi veľmi smutno, no ešte horšie mi je, keď si predstavím, čo všetko sme si ešte nestihli povedať, zažiť a ja som sa s nimi nemohla ani rozlúčiť… Tak PRETO.

Preto vám chcem predstaviť ľudí, ktorí možno nie sú natoľko celebritní, aby po nich siahli veľké médiá a názory ľudí, ktorí v hlavnom prúde možno (z rôznych dôvodov) nemajú priestor.

A práve preto si vždy vážim každého, kto sa mi nebojí na moje otázky odpovedať, hoci sa niekedy tých odpovedí bojím…

Heňa Ďurovová

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články