26.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Zuzana Čaputová: Nové dve významné investície sú dobrou správou pre Slovensko

Dve významné investície, ktoré mieria na Slovensko, sú dobrou správou pre všetkých, najmä však pre obyvateľov východného Slovenska, uviedla dnes prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová na facebooku.

Dodala, že dobrou správou je to o viac, že obe investície majú ambíciu spĺňať aj prísne ekologické či emisné štandardy.

„Dnes ráno oznámila spoločnosť Volvo Cars, že svoj tretí výrobný závod v Európe postaví pri obci Valaliky pod Košicami. Fabrika by mala patriť medzi najmodernejšie, klimaticky neutrálne a bude vyrábať iba elektrické osobné autá. Prácu priamo vo fabrike nájde 3 300 ľudí, investícia však potiahne aj ďalších subdodávateľov okolo. Jednu z najväčších biotechnologických investícií na Slovensku zase potvrdil nemecký koncern Evonik. V Slovenskej Ľupči sa tak rozšíri závod na ekologickejšie prírodné prímesi do čističov pre domácnosti a osobnú hygienu.

Zuzana Čaputová: Nové dve významné investície sú dobrou správou pre Slovensko
Zuzana Čaputová zdroj:fb

Teším sa z toho, že posilňujeme našu povesť svetovej jednotky vo výrobe automobilov na počet obyvateľov, ale aj z toho, že stále viac lákame zelené investície, ktoré sú zárukou napredovania Slovenska.

Ďakujem všetkým, ktorí svojou prácou, kontaktmi a vyjednávaním prispeli k tomu, že obe tieto firmy posilnia slovenskú ekonomiku a dajú prácu tisícom ľudí.“

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články