18.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

RAŠI: Obávam sa, že vláda nové nemocnice nestihne postaviť

Vláda dnes schválila len to, čo už dávno mohla realizovať a ani po mesiacoch čakania sme sa nedozvedeli nič nové, povedal podpredseda strany HLAS a člen zdravotníckeho výboru NR SR Richard Raši v reakcií na oznámenie výstavby nemocníc na Rázsochách a v Martine z Plánu obnovy.

“Obe nemocnice sa mali začať stavať už dávno. A to nehovorím, že netušíme nič o ostatných nemocniciach na Slovensku,” zdôraznil R. Raši. Podľa neho to znamená že koalícia stále nie je na výstavbe a rekonštrukcii ostatných nemocníc dohodnutá a naďalej tak ohrozuje viac ako 200 mil. eur z Plánu obnovy.

Vláda nielenže premrhala viac ako dva roky, ale aj milióny eur. Ešte vláda Petra Pellegriniho schválila rekonštrukciu nemocníc v Ružinove a v Banskej Bystrici a aj na to vyčlenila peniaze. Táto vláda tieto projekty zrušila a premrhala tak príležitosť ich zrekonštruovať za sumy, ktoré boli výrazne nižšie, ako sú dnes.

RAŠI: Obávam sa, že vláda nové nemocnice nestihne postaviť

“Zároveň sa pýtam, prečo je suma na lôžko v nemocnici v Martine výrazne nižšia ako na lôžko v Bratislave, keď v oboch prípadoch ide o porovnateľne veľké koncové univerzitné nemocnice,” upozorňuje R. Raši. Pri hrubej stavbe má podľa vlády stáť jedno lôžko v Martine 356 tisíc eur, v Bratislave 430 tisíc.

Strana HLAS sa naďalej obáva, že vláda tieto nemocnice dostavať do polovice roka 2026 nestihne. “Veď súkromná nemocnica sa v Bratislave stavala 7 rokov, a tu vláda nemá ani projektovú dokumentáciu,” upozorňuje R. Raši.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články