10.9 C
Nitra
utorok, 27 februára, 2024

Župan Becík sa spustil do práce „plnou parou“. Chce mať v kraji lepšie cesty

Zvykne sa vravieť, že nová metla lepšie metie. V Nitrianskom samosprávnom kraji máme novú „metlu“ priamo na najvyššom poste. Branislav Becík pred zvolením, ale aj po ňom sľúbil občanom, že bude pracovať pre nich viac ako sa robilo v predchádzajúcom období. Ako sa zdá, svoje slová chce potvrdiť aj konkrétnymi činmi.

Zvykne sa však vravieť aj to, že „nikto vám nemôže dať viac ako vám ja môžem sľúbiť“. Nuž, teda nový župan toho pred voľbami čo-to nasľuboval, teraz, keď je vo funkcii, je čas aj na činy. Je pravdou, že začal hneď pomerne zhurta a škrtol niektorým odchádzajúcim pracovníkom NSK ich „zlaté padáky“, teraz sa vrhol aj na cesty, ktorých zvýšenie kvality mal medzi svojimi prioritami. Nový župan vo videu a krátkom statuse prezradil, že rokoval s riaditeľom Slovenskej správy ciest, s ktorým sa bavili aj o dvoch úsekoch cestnej infraštruktúry, ktoré by chcel Becík zlepšiť.

Bezpečnosť ľudí v kraji je prioritou

Župan Becík sa spustil do práce „plnou parou“. Chce mať v kraji lepšie cesty
Zdroj: FB / Branislav Becík

Branislav Becík zverejnil v krátkom statuse vyhlásenie k spoločnému stretnutiu s generálnym riaditeľom Slovenskej správy ciest Ivanom Rybárikom. „Spoločne sme rokovali o kritických úsekoch ako chýbajúcej okružnej križovatke pred mestom Komárno a katastrofálnom stave cesty I. triedy Nitra – Vráble. Takto pôjdem aj ďalej, nad rámec svojich kompetencií k efektívnemu riešeniu problémov Nitrianskeho kraja,“ napísal v krátkom statuse nový nitriansky župan a dodal, že o ďalších krokoch bude verejnosť informovať.

Zlaté padáky na nitrianskej župe, ktoré odhalil Becík, budú zamestnanci vracať

„Aj keď to nie je v kompetencii našej župy, bezpečnosť ľudí v Nitrianskom kraji je pre mňa prioritou,“ povedal v krátkom videu Becík s tým, že každý by sa mal neohrozene vrátiť späť domov k svojím blízkym. „Veľakrát som sa vyjadril, že pôjdem aj nad rámec svojich kompetencií a efektívne riešiť problémy, ktoré vás trápia. Takto pôjdem aj ďalej,“ uviedol na záver Branislav Becík. A ľudí svojimi slovami rozhodne potešil, pretože tí mu v diskusii dali aj ďalšie návrhy, ktoré úseky ciest by potrebovali akútne riešenie.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články