12.6 C
Nitra
nedeľa, 21 apríla, 2024

On je fakt švihnutý, povedal dnes o Matovičovi Fico. Minister financií chcel rokovať so Smerom o predčasných voľbách

Dnes o 11.00 hod. sa malo v Národnej rade SR (NR SR) uskutočniť hlasovanie o vyslovení nedôvery vláde SR. Robert Fico na margo situácie uviedol, že to, čo sa deje v NR SR, nemá nič spoločné ani s politickou kultúrou, ani s demokratickými pravidlami.

Poslanci totiž schôdzu po 30-minútovej prestávke na rokovanie klubov odhlasovali posunutie hlasovanie o vyslovení nedôvery vláde na štvrtok o 17.00 hod. Môžeme teda očakávať ďalšie pokusy o politickú korupciu. Tiež povedal, že po tom, keď ľudia ako Matovič SMER označuje za najväčšiu hrozbu demokracie, po tom, čo chce všetkých pozatvárať, oslovil poslanecký klub s návrhom.

„Dostali sme dnes od Matoviča návrh, že keď nezahlasujeme za pád vlády, tak je pripravený rokovať so SMERom – sociálna demokracia o predčasných parlamentných voľbách v septembri 2023. On je fakt švihnutý. Ak si niekto myslí, že SMER bude robiť obchody s takýmto človekom, tak je na veľkom omyle. Je zvláštne, že keď je na koni, tak by nás všetkých pozabíjal, pozatváral, Akonáhle je spadnutý z toho koňa, tak je na kolenách a prosí SMER – slovenskú sociálnu demokraciu o spoluprácu,“ poznamenal R. Fico.

Predseda strany SMER – SD priblížil, že sme dnes videli procedurálny návrh, ktorým sa odložilo hlasovanie o dôvere vláde na štvrtok, no videli sme aj návrhy, aby sa hlasovalo o páde vlády až na ďalšej schôdzi NR SR, ktorá je 29. januára 2023, ktorá môže trvať do konca februára. Potom môžu dať ďalší procedurálny návrh, že budú hlasovať v marci, v apríli. „Nie je možné procedurálnymi návrhmi obchádzať podstatu veci, že tu dnes je vláda, ktorá nie je schopná vládnuť, vláda, ktorá musí odísť a oni sa snažia podstatu tohto problému posúvať nejakými smiešnymi procedurálnymi návrhmi,“ pokračoval R. Fico.

Ďalej si myslí, že procedurálne návrhy o posúvaní termínu sa posúvajú z dôvodu, že parlament prekvitá politickou korupciou. Poslanci vládnej koalície tu rokujú s individuálnymi poslancami, padajú rôzne ponuky. Zopakoval, že pozícia strany je nemenná, 27 poslancov SMERu bude vždy prítomných na hlasovaní, tiež vo štvrtok o 17. hodine a všetci budú hlasovať za pád vlády.

Robert Fico sa na záver vyjadril k urážlivej poznámke B. Kollár po tom, čo prešiel pozmeňujúci návrh, na základe ktorého sa odložilo hlasovanie na štvrtok a z pléna sa ozývali výkriky typu, že potrebujú čas na korumpovanie poslancov.

YouTube video

„Na čo predseda parlamentu Kollár povedal, že je smiešne počúvať práve z našich úst slová o korupcii. Ja chcem aj touto cestou vyzvať predsedu Národnej rady Slovenskej republiky, aby sa nám ospravedlnil. Nikto zo SMERu – sociálna demokracia nie je ani podozrivý, ani obvinený, pokiaľ ide o korupciu. Ak chce pán predseda viesť tento štýl komunikácie v národnej rade, tak ja mu môžem prisľúbiť, že sa teda budeme baviť o jeho živote. Budeme sa baviť o drogách v zaváraninových fľašiach, budeme sa baviť o štartérovi, budeme sa baviť o zlodejovi vysokoškolského titulu, budeme sa baviť o mnohých škaredých veciach. Takže si vyprosujeme, aby tu po nás takýto človek vykrikoval a obviňoval nás z niečoho, čo nie je pravda,“ uzavrel R. Fico.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články