3.9 C
Nitra
piatok, 28 januára, 2022

Zlaté Moravce: Vybudujú výdajné stojany na pitnú vodu v Chyzerovciach

Mesto Zlaté Moravce vybuduje výdajné stojany na pitnú vodu v mestskej časti Chyzerovce. Samospráva získala nenávratný finančný príspevok na projekt Podpora prístupu k pitnej vode v Zlatých Moravciach z Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR vo výške 36.480 eur. Celkové oprávnené výdavky na realizáciu aktivít projektu sú v sume 38.400 eur, spolufinancovanie mesta vo výške piatich percent predstavuje 1920 eur, informovala radnica.

Primárnym výsledkom projektu bude trvalo udržateľné zabezpečenie pitnej vody pre obyvateľov marginalizovaných rómskych komunít v Zlatých Moravciach v mestskej časti Chyzerovce. Samospráva očakáva následné pozitívne vplyvy na hygienu a zlepšenie ich zdravotného stavu, uviedla vedúca oddelenia strategických činností na mestskom úrade Miroslava Kováčová.

Zásobovanie pitnou vodou bude riešené umiestnením výdajných stojanov, ktoré budú vybavené technickým zariadením s predplateným vydaním vody s použitím čipových kariet. Voda z automatov nebude poskytovaná zadarmo, záujemcovia budú musieť za ňu riadne platiť, upozornil magistrát. Mesto pristúpi k realizácii projektu po ukončení verejného obstarávania.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články