-2.2 C
Nitra
sobota, 22 januára, 2022

Zlaté Moravce: Gymnazisti zvíťazili v česko-slovenskom kole jazykového šampionátu

Gymnazisti zo Zlatých Moraviec zvíťazili v celoslovenskom, ako aj v česko-slovenskom kole online súťaže Jazykový WocaBee šampionát. Titul česko-slovenských šampiónov získali v konkurencii takmer 60.000 žiakov z 3671 tried základných a stredných škôl z celej Slovenskej a Českej republiky, informovala Jana Čikelová za organizátora súťaže. Tretí ročník súťaže sa uskutočnil pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.  

Súťaž Jazykový WocaBee šampionát sa uskutočnila v termíne od 20. októbra do 15. decembra. Súťaž prebiehala výhradne online v aplikácii WocaBee na učenie cudzích slovíčok. Kritériom hodnotenia v jednotlivých kolách súťaže bola usilovnosť žiakov v učení sa novej slovnej zásoby. O tej vypovedajú body získané za precvičovanie slovíčok v aplikácii, tzv. WocaPoints, pričom každá správna odpoveď pri precvičovaní slovíčok znamená zisk približne dvoch WocaPoints. Víťazia triedy, ktoré získajú najvyšší priemerný počet WocaPoints na jedného žiaka, trieda súťaží ako tím.

V záverečnom česko-slovenskom finále súťaže sa študenti zo Zlatých Moraviec stretli s víťazmi celoštátneho šampionátu v Českej republike, študentami kvinty na Gymnáziu Ladislava Jaroše v Holešove. Absolútnymi víťazmi šampionátu sa stali žiaci 3.B z Gymnázia Janka Kráľa v Zlatých Moravciach. Každý zo študentov víťaznej triedy dosiahol v záverečnom česko-slovenskom finále priemerný denný počet 24.000 WocaPoints. Víťazom súťaže jednotlivcov sa v rámci Jazykového WocaBee šampionátu stal študent víťaznej triedy Tomáš Zölder. V záverečnom kole súťaže jednotlivcov získal denný priemerný počet 31.250 WocaPoints.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články