1.5 C
Nitra
utorok, 25 januára, 2022

Šaľa: Rozsiahla rekonštrukcia miestnych komunikácií stála 1,8 milióna eur

V Šali sa skončila rozsiahla rekonštrukcia miestnych komunikácií. Počas nej mesto opravilo 16 ulíc a v novovzniknutej lokalite vybudovalo jednu novú ulicu – Hospodársku. Rekonštrukcia sa začala koncom augusta a stavebné práce si vyžiadali investíciu vo výške 1,81 milióna eur bez DPH. Informovala o tom Simona Tančáková, hovorkyňa spoločnosti Eurovia SK, ktorá práce pre mesto realizovala.

Rekonštrukcia miestnych komunikácií sa týkala ulíc Nešporova, Okružná, Partizánska, Vajanského, Murgašova, Jesenského, Krátka, Pionierska, Boženy Nemcovej, Narcisová, Hollého, Cintorínska, Lúčna, Generála Ludvíka Svobodu, Československej armády aSlovenského národného povstania. Stavebné práce zahŕňali odfrézovanie pôvodných vrstiev vozovky, úpravu podložia, vybudovanie nových obrubníkov, osadenie nových kanalizačných poklopov a pokládku novej asfaltovej vrstvy.

Počas rekonštrukcie dodávateľ prác vyfrézoval celkovo viac ako 41.000 štvorcových metrov povrchu. „Dohromady sme na všetkých uliciach osadili 439 nových kanalizačných poklopov, z toho až 105 na Jesenského ulici. Na Hospodárskej ulici sme zrekonštruovali kanalizáciu a osadili sme obrubníky v dĺžke 550 metrov. Na plochu 315 štvorcových metrov sme položili novú dlažbu,“ uviedla Tančáková.  

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články