12 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Zlaté Moravce: V budove miestneho národného výboru vznikne denný stacionár

Mesto Zlaté Moravce spustilo rekonštrukciu bývalej budovy miestneho národného výboru na Bernolákovej ulici. Po jej prestavbe vznikne v objekte denný stacionár určený pre seniorov a zdravotne postihnuté osoby, informovala radnica.

Celkové oprávnené výdavky projektu boli schválené v objeme 998.113 eur. Mesto získalo na projekt nenávratný finančný príspevok vo výške 948.208 eur z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Rozdiel doplatí mesto zo svojho vlastného rozpočtu v rámci povinného spolufinancovania.

Predmetom projektu sú stavebné práce týkajúce sa rekonštrukcie existujúceho objektu pre potreby zriadenia denného stacionára a obstaranie jeho materiálno-technického vybavenia.

Vinárstvo Predium Vráble pripravuje zábavu pre veľkých aj malých. TOTO by ste si nemali nechať ujsť

Cieľom zriadenia denného stacionára je zabezpečovanie služieb, ktoré zodpovedajú potrebám seniorov so zohľadnením ich potrieb, prirodzených vzťahov, ktoré slúžia na zvyšovanie kvality života seniorov a predchádzajú možnosti vzniku sociálnej izolácie seniorov z dôvodu ich veku a odkázanosti. Zariadenie bude ambulantne zabezpečovať služby pre seniorov a zdravotne postihnuté osoby, vďaka čomu dôjde k zvyšovaniu kvality ich života.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x