15.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

UKF v Nitre má štyroch NOVÝCH profesorov

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vymenovala 36 nových vysokoškolských profesorov, ktorým 23. marca 2023 odovzdala dekréty v Prezidentskom paláci.

UKF v Nitre má štyroch NOVÝCH profesorov
Novovymenovaný profesori na UKF v Nitre Zdroj: ukf.sk

Boli medzi nimi aj štyria zamestnanci Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, ktorí týmto aktom získali titul profesor: 

  • doc. Mgr. Miroslav Ballay, PhD., z Ústavu manažmentu kultúry a turizmu, kulturológie a etnológie FF, v odbore kulturológia,
  • doc. PhDr. Boris Michalík, PhD., z Ústavu manažmentu kultúry a turizmu, kulturológie a etnológie FF, v odbore kulturológia,
  • Dr. habil. Mgr. Ildikó Vančo, PhD., z Ústavu maďarskej jazykovedy a literárnej vedy FSŠ, v odbore cudzie jazyky a kultúry,
  • doc. PaedDr. Marcela Verešová, PhD., z Katedry pedagogickej a školskej psychológie PF, v odbore pedagogika.

Okrem štyroch menovaných profesorov si dekrét prevzala aj doc. Mgr. Lucia Spálová, PhD., z Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave, v odbore masmediálne štúdiá, ktorá uskutočnila inauguračné konanie na UKF v Nitre.

Prezidentka vo svojom príhovore novým profesorom zdôraznila, že spolu s prestížnym titulom profesora prichádza aj zodpovednosť za jeho využitie. Vyjadrila tiež presvedčenie, že v novej etape svojho pôsobenia budú profesori ešte intenzívnejšie zdieľať svoje poznatky a skúsenosti. „Čakajú vás ďalšie príležitosti viesť dialóg so študentmi, otvárať im dvere k novým poznatkom, ale aj k schopnosti získavať ich samostatne, k návyku bádať a pracovať na rozširovaní svojho poznania. Máte šancu viesť mladých ľudí k tvorivosti a k rozvíjaniu kritického myslenia,“ adresovala novým vysokoškolským profesorom v príhovore. Zdôraznila, že profesori majú dôležitú úlohu pri formovaní vysokoškolského prostredia a pri zvyšovaní vzdelanostnej úrovne spoločnosti.

zdroj: ukf.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x