10.1 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Zlaté Moravce: Nový pojazdný RTG prístroj a celotelový sonograf v hodnote 200.000 eur

Nemocnica Agel Zlaté Moravce získala nové prístroje na diagnostiku v celkovej hodnote 200.000 eur. Nový pojazdný RTG prístroj a celotelový sonograf, ktoré zakúpila nemocnica v rámci projektu spolufinancovaného z fondov Európskej únie, využili v týchto dňoch prví pacienti. „Prístroje sú rýchle, presné, mobilné, takže šetríme čas pri diagnostike našich pacientov. Všetky výsledky sa automaticky prenášajú do nemocničného informačného systému a sú k dispozícii aj iným lekárom,“ zhodnotila ich prínos riaditeľka nemocnice Nina Horniaková.
      Nová moderná prístrojová technika bude vyčlenená pre pacientov s ochorením COVID-19 v červenej zóne, na reprofilizovanom covidovom oddelení a na izolovanom JIS lôžku. „Je to nevyhnutné z dôvodu zabránenia potenciálneho prenosu ochorenia COVID-19 používaním identickej prístrojovej techniky pre neinfekčných pacientov. Vyčlenené diagnostické prístroje nám umožnia realizovať akútne vyšetrenia aj v čase, keď je potrebné realizovať časovo náročnú dezinfekciu zariadení a priestorov,“ povedala Horniaková.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN, ipopba

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články