9.8 C
Nitra
streda, 21 februára, 2024

Šaľa: Pripravuje rekonštrukciu strechy plavárne za 1,3 milióna

Šalianska radnica pripravuje rekonštrukciu strechy plavárne, ktorá je pre zlý technický stav zatvorená od apríla 2019. Náklady na opravu strechy sú vyčíslené na 1,3 milióna eur. Mestu sa na tento účel podarilo vlani získať od Úradu vlády SR dotáciu vo výške 1.075.000 eur.
      Na svojom decembrovom rokovaní sa budú mestskí poslanci zaoberať vyčlenením zvyšných 300.000 eur. „Ak sa tieto výdavky schvália, mesto sa pustí do rekonštrukcie,“ uviedla Erika Kollerová z mestského úradu. Ako pripomenula, snaha o záchranu plavárne a jej opätovné spustenie do prevádzky sa však opravou strechy nekončí. Ďalšie investície budú potrebné na technológie, rekonštrukciu bazéna, šatní a ďalšieho vybavenia.

Mesto sa preto zo žiadosťou o pomoc obrátilo na Slovenský olympijský a športový výbor. „Šalianska plaváreň disponuje 50-metrovým bazénom, ktorý má parametre tréningového bazéna na súťaže. Inicioval som stretnutie s prezidentom Slovenského olympijského a športového výboru Antonom Siekelom. Odporučil mestu uchádzať sa o podporu. Následne sme v mestskom úrade spracovali žiadosť o dotáciu vo výške približne 3,5 milióna eur. Veríme, že uspejeme,“ dodal primátor Jozef Belický.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články