12 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Komárno: Pandemická situácia je pozitívna, nemocnica pomáha i ďalším zariadeniam

Nemocnica Agel Komárno hodnotí aktuálnu pandemickú situáciu pozitívne v porovnaní s ostatnými zdravotníckymi zariadeniami na Slovensku. Na štandardných kyslíkových lôžkach je hospitalizovaných sedem pacientov, stav piatich si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. Suspektní sú ďalší piati pacienti, ktorí čakajú na výsledky testov.
      Počet hospitalizovaných pacientov s novým koronavírusom je pod kontrolou, komárňanská nemocnica dokonca vypomáha aj ostatným zdravotníckym zariadeniam, skonštatoval riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška. Minimálny je podľa jeho slov aj počet zamestnancov, ktorí sú pozitívne testovaní na ochorenie COVID-19. Nemocnica je v tretej fáze reprofilizácie, pričom má k dispozícii pre covidových pacientov 45 lôžok s kyslíkom a šesť lôžok s umelou pľúcnou ventiláciou.

V samotnom meste je podľa slov Jašku obrovský záujem o očkovanie. „Len za minulý týždeň sme zaočkovali takmer 1500 ľudí vo vakcinačnom centre v Komárne,“ povedal. V troch vakcinačných centrách v Komárne, Nitre a Šali celkovo zaočkovali vyše 3000 ľudí. Okres Komárno je jedným z tých, kde je najvyššia preočkovanosť ľudí vo vekovej kategórii nad 65 rokov. „Aj vďaka tomu je okres ako jeden z dvoch na Slovensku stále oranžový a záujem o očkovanie ešte narastá,“ tvrdí riaditeľ nemocnice.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články